Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dezinformācijas loma pandēmijas izplatībā

LR ārlietu ministrs Informācijas un demokrātijas samitā

Laikraksts Latvietis Nr. 670, 2021. g. 6. okt.
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalās Francijas puses rīkotājā Informācijas un demokrātijas samitā. FOTO LR Ārlietu ministrija.

2021. gada 24.septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Francijas puses rīkotājā Informācijas un demokrātijas samitā. Pasākums notika Ņujorkā (ASV) Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augsta līmeņa nedēļas ietvaros.

Savā uzstāšanās E. Rinkēvičs norādīja, ka viena no COVID-19 pandēmijas mācībstundām ir dezinformācijas lielā loma vīrusa izplatīšanās vecināšanā globālajā mērogā. „Mēģinājumi noliegt vīrusa pastāvēšanu, konspirācijas teorijas un maldīgas informācijas izplatīšana par vīrusa un tā ierobežošanu nodara milzīgu kaitējumu cilvēku veselībai,“ atzīmēja Latvijas ārlietu ministrs.

Tāpat E. Rinkēvičs pauda viedokli, ka ievērojamā daļa dezinformācijas aktivitāšu mūsdienās notiek sociālajos tīklos. Pēc viņa domām, pandēmija skaidri apliecinājusi, ka onlineplatformām ir nepieciešams veikt papildus pasākumus, lai ierobežotu dezinformācijas izplatību, vienlaicīgi neapdraudot izteiksmes un vārda brīvību, kā arī personas datu aizsardzības pamatprincipus.

Savā uzrunā ministrs uzsvēra, ka Latvija ANO ietvaros ir kļuvusi redzama dezinformācijas apkarošanas un medijpratības veicināšanas jautājumos. 2021. gada 25. martā ANO Ģenerālajā asamblejā tika pieņemta pirmā ANO rezolūcija par medijpratības un informācijas pratības veicināšanu globālā līmenī. Latvija piedalījās šīs ANO rezolūcijas izstrādē un atbalsta lobēšanā.

Saistībā ar dezinformācijas apkarošanu E. Rinkēvičs atsaucās uz Latvijas piemēru, kas savā pieejā balstās uz atbalsta sniegšanu neatkarīgajiem medijiem, medijpratības veicināšanu, kā arī sabiedrības izpratnes vairošanu par dezinformāciju un tās negatīvajiem efektiem.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com