Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Sveicināti, lasītāji!

Laikraksts Latvietis Nr. 142, 2011. g. 20. apr.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Lieldienas svin atšķirīgos datumos katru gadu, atkarībā no mēness cikla. Rietumu un austrumu kristīgā baznīca bieži svin Lieldienas citos datumos, bet tieši šogad, Lieldienu datumi sakrīt – 24. aprīlī.

Interesanti, ka reliģijai, kuri šie ir svarīgākie svētki, ir domstarpības par to atzīmēšanu. Tā ir ļoti cilvēciska parādība, ka, it kā ir vieni mērķi, bet nevar vienoties pat par pamatnostādnēm. Baznīcas šķelšanās ir agrāk bijusi izmantota kā iegansts lielām asins izliešanām. Tagad arī valda dažādu līmeņu neiecietība ticības brāļu starpā – gan dažādu kristīgo konfesiju, gan dažādu islāmu skolu, gan arī citu reliģiju atšķirīgo virzienu starpā.

Kas tas ir cilvēku dabā, ka bieži ir tik grūti sadarboties? Manuprāt, Lieldienu laiks ir ļoti piemērots domāt un runāt par mieru un sadarbību. Šajā laikā atzīmē notikušo Jēzus spīdzināšanu un slepkavību, kas esot bijis vajadzīgs, lai viņš dzimtu no jauna un cilvēci atpestītu no grēkiem.

Tāpat latviešu tauta un Latvijas valsts ir pārcietusi spīdzināšanas un slepkavības, un tagad jau divreiz atdzimusi. Trešās reizes nebūs.

Laikraksta Latvietis redakcijas mērķis ir veicināt latviešu tautas un kultūras izdzīvošanu Latvijā.

Esam to sākuši mazākā mērogā, paceļot latviešu apziņu, ka esam izkaisīti visā pasaulē, bet tomēr esam viena tauta. Mēs cenšamies panākt to, ka latvieši atkal ar lepnumu teiks: „Es esmu latvietis“. Mēs esam atšķirīgi, bet (vēl) mūs vairāk vieno, nekā mūs šķir.

Tieši šī apziņa par vienotību ir svarīga, lai mēs būtu ar mieru pieņemt upurus svarīgākam mērķim. Minētie upuri ir dažreiz patiešam mazi, bet latviešiem mēdz būt nelabs niķis aizmirst galveno mērķi, lai tik cīnītos par savu patiesību.

Es esmu latvietis! Un Tu?

GN
2011. g. 20. aprīlīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com