Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Elektronisko plašsaziņas līdzekļu attīstības stratēģija

Sabiedriskais pasūtījums jānodrošina arī raidījumiem latgaliešu valodā

Laikraksts Latvietis Nr. 208, 2012. g. 4. jūlijā
DM -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir pieņēmusi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības nacionālo stratēģiju 2012.–2017. gadam.

Viens no galvenajiem stratēģijas mērķiem ir sabiedrisko mediju stiprināšana un reforma, palielinot mediju lomu nacionālās kultūras identitātes stiprināšanā un latviešu valodas, ieskaitot latgaliešu valodas, lietošanā. Tikpat būtisks mērķis ir nodrošināt informācijas telpu latviešu valodā un nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu apraidi visā Latvijas teritorijā, it īpaši austrumu pierobežā.

Stratēģijas sadaļas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma piemērošana septītajā punktā uzsvērts, ka jānodrošina sabiedrisko pasūtījumu raidījumiem latgaliešu valodā.

Kā norāda NEPLP loceklis Dainis Mjartāns, Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības nacionālā stratēģija ir ārējais normatīvais akts, kas juridiskā spēka hierarhijā pielīdzināms Ministru kabineta noteikumiem un stāsies spēkā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

D. Mjartāns: „Stratēģijas tapšanā tika ņemti vērā ieteikumi, kas izskanēja kultūras ministrijas rīkotajā konferencē Vārkavā Latgaliešu valoda un latgaliskā identitāte. Lai jau šogad veiksmīgi risinātu sabiedrisko pasūtījumu raidījumiem latgaliešu valodā un nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu apraides nodrošināšanu austrumu pierobežā, vēlams valdības akcepts budžeta grozījumiem.“

MK pārresoru koordinācijas centra vadībā tapis Valsts pārvaldes institūciju (tajā skaitā NEPLP), nevalstisko organizāciju un sociālo partneru pārstāvju piedāvāto pasākumu saraksts. Lai iedzīvinātu sadaļu Prioritāri no valsts budžeta atbalstāmie pasākumi sabiedrības saliedētībai un nacionālās identitātes stiprināšanai, paredzēts pieprasīt no valdības 50 000 Ls lielu finansējumu sabiedriskajam pasūtījumam konkursa kārtībā reģionāliem un vietējiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (t.sk. komerciāliem) un producentu grupām Latgales reģionā, kā arī 7800 Ls lielu finansējumu Latvijas Radio programmas LR1 iknedēļas raidījumam par Latgali un latgaliešu kultūru latgaliski.

Ar pilnu Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības nacionālo stratēģiju 2012.–2017. gadam var iepazīties http://www.neplpadome.lv/lv/padome/normativie-akti/nacionala-strategija/

DMAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com