Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kas ir „Zelta pūrlāde“?

Austrālijas Latviešu Kultūras dienas Adelaidē

Laikraksts Latvietis Nr. 221, 2012. g. 26. sept.
Rudīte Bērziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL54KD400

AL54KD_Boag

Vizma Boaga. FOTO Inta Skābe.

Zelta pūrlāde būs Kultūras dienu tirdziņš, kas notiks š.g. 27. decembrī, Ģimenes svētku ietvaros, Aneslijas koledžas (Annesley College) dārzā. Šī koledža ir viena no vecākajām privātajām skolām Adelaidē, un tās lielais dārzs ļoti piemērots gan Ģimenes svētkiem, gan tirdziņam. Labums arī, ka šī vieta atrodas mazāk kā piecas minūtes lēnā pastaigā no Adelaides Latviešu nama Tālava.

Tirdziņa rīkotāja Vizma Skābe-Boag (redzama attēlā) iecerējusi, ka Zelta pūrlāde līdzināsies krāšņajam Rīgas Brīvdabas muzeja gadatirgum, protams, ne tik lielā mērogā, bet tomēr, ka tur varēs iegādāties skaistus rokdarbus un citas preces, labas kvalitātes un ar lielu dažādību. Vizma cer, ka tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja tur atrast kādu gaumīgu suvenīru kā piemiņu no jauki pavadītā laika AL54. Kultūras dienās.

Aicinām latviešu izcelsmes māksliniekus, fotogrāfus, rokdarbniekus, audējus, rotkaļus, podniekus un citus meistarus piedalīties tirdziņā ar saviem latviskiem darbiem – vai tie būtu tradicionālā, vai modernā stilā. Būs arī iespēja pārdot latviskas preces vai produktus.

Vizmai pašai jau no agras bērnības patīk nodarboties ar visvisādiem rokdarbiem. Iesākusi šūšanu desmit gadiņu vecumā un kopš tā laika ir nodarbojusies ar izšūšanas darbiem, adīšanu, tamborēšanu, leļļu gatavošanu u.c. Pēc vidusskolas viņas mācījusies modes radīšanu un sabiedrisku pasākumu vadīšanu. 2010. g. Vizma studēja mākslu (fine arts), specializējoties rotaslietu gatavošanā.

Pašlaik Vizma ir iesaistīta bērnu drēbju un mīksto spēļlietu pasākumā. Vizmai vēl arvien patīk šūt, un viņa ar prieku gatavo drēbes saviem trim bērniņiem, kuri apmeklē Adelaide Latviešu skolu un spēļu grupu. Viņai it sevišķi patīk skaisti audumi, kā arī izmantot lietotas drēbes un pat vīriešu kakla saites saviem darbiem. Vizmas pieredze un intereses ir ļoti piemērotas Zelta pūrlādes rīkošanai.

Zelta pūrlāde arī darbosies Tālavā sarīkojumu laikā.

Lūdzam visus ieinteresētos sazināties ar Vizmu, saņemt sīkāku informāciju un pieteikties! Tālr. 08-85366274, mobilais 0438438502 vai e-pasts ­vizma.andrew@bigpond.com

Rudīte Bērziņa
AL54.KD informācija
arberz@optusnet.com.auAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com