Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kērnsā svētki japāņiem

Rīgas māsas pilsētā svin jubileju

Laikraksts Latvietis Nr. 233, 2012. g. 6. dec.
Aleksandrs Gārša -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pašos Austrālijas ziemeļaustrumos, mazliet zem kontinenta spices atrodas Rīgas māsas pilsēta – Kērnsa (Cairns). Šī tūristi tropu metropole ik gadus uzņem simtiem tūkstošus ārzemju tūristu.

Šogad, 20. oktobrī turienes japāņu biedrība atzīmēja savu 30 gadu jubileju ar svinīgu banketu vienā no Kērnsas lielākajām tūristu viesnīcām – Pacific International Hotel. Uz svinībām bija aicināti daudz viesu gan no Kērnsas, gan Japānas. Bez dažiem japāņu politiķiem un pārstāvjiem no Kērnsas brāļu pilsētas pārvaldes Japānā ieradās arī viņu vietējā ģenerālkonsulāta vadītājs, kā arī Kērnsas mērs un pilsētas domes locekļi. Kā viens no goda viesiem sarīkojumu apmeklēja arī Latvijas goda konsuls Kērnsā Aleksandrs Gārša un viņa kundze Izabella.

Ar japāņiem Kērnsā un viņu diplomātiem mums izveidojušās sevišķi draudzīgas attiecības. Kaut japāņu kolonija Kērnsā ir relatīvi maza, tā ir ļoti aktīva un saņem lielu atbalstu no Japānas un tās valdības. Ārzemju japāņi savukārt uztur ciešas saites ar savu tēvzemi un to ciena.

Banketa gaitā diviem Kērnsas austrāliešu skolniekiem pasniedza Japānas apmeklējumam piešķirtas stipendijas. Svinības bija labi organizētas, un par sevišķi labu garastāvokli banketa apmeklētājiem gādāja organizētāju bagātīgi dāvinātās saki devas. Šķiet, ka no Latvijas puses arī bez saki palīdzības varētu daudz vairāk ko darīt, lai arī mēs, latvieši, un mūsu Rīga izkoptu un izmantotu savas speciālās māsu pilsētas attiecības ar Kērnsu.

Aleksandrs Gārša
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com