Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kultūras dienas Sidnejā 2014

Rīcības komitejas priekšsēdis Jānis Čečiņš

Laikraksts Latvietis Nr. 238, 2013. g. 9. janv.
Jānis Čečiņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

AL55KD rīcības komitejas priekšsēdis Jānis Čečiņš (centrā) uzrunā publika pēc Kultūras dienu karoga saņemšanas no AL54KD rīcības komitejas vadītājiem Juri un Intu Skābēm (no kreisās). FOTO Gunārs Nāgels.

Austrālijas Latviešu 55. Kultūras dienu rīcības komitejas priekšsēža Jāņa Čečiņa runa, saņemot Kultūras dienas karogu Kopkora koncerta noslēgumā Adelaidē.

Pirms apmēram mēneša man radās iespēja aplūkot pirmo Kultūras dienu programmiņu. Trīs necilas, uz pusēm pārlocītas papīra loksnes, stūrī savienotas ar vienu vienīgu skavu. Pēc izskata tiešām nekas sevišķs! Pavirši paskatoties uz saturu, arī varētu teikt to pašu – nekas sevišķs. Dievkalpojums, koncerts ar solistiem un trim kora dziesmām, rakstnieku diena un teātris. Četri sarīkojumi. Esot notikusi arī balle, bet to laikam domāja, ka nebija vērts programmā pieminēt. Uz vāka Latviešu kultūras dienas Sidnejā un zīmējumā stilizēta saule, kalns un jūra – bet nē – tie ir Saulīte, Dieva zīme un Māras līklocis. Zīmes, kas vieno šī kontinenta realitāti ar mūsu senču mantojumu – ar Latviešu kultūru. Pirmās Kultūras dienas tika rīkotas, godinot pagātni un ar cerīgu skatu nākotnē!

No šiem pieticīgajiem, bet tik ļoti nozīmīgajiem iesākumiem pamazām mēs, Austrālijā dzīvojošie latvieši, esam izveidojuši svētkus, kas mūs stiprina un vieno – un ne tikai šajā kontinentā vien, bet vieno arvien ciešāk ar latviešiem visā pasaulē. Otrajās kultūras dienās programmai pievienoja mākslas un daiļamatniecības izstādes, kopkora koncertu un sporta meistarsacīkstes; trešajās – Jaunatnes rītu; astotajās – Tautas deju uzvedumu. Kad Latvija atguva neatkarību, tad iesaistījām arī Latvijas māksliniekus. Pirms desmit gadiem pirmo reizi Kultūras dienās notika Danči, no Dziesmu svētkiem esam mācījušies, cik skaista ir Sadziedāšanās, un šoreiz redzējām Latvijas televīzijas iedvesmoto Lai dzied ģimenes.

Rainis teica: Pastāvēs, kas pārvērtīsies! Mūsu Kultūras dienas ir pastāvējušas jau 61 gadu, un tās nemitīgi ir pārvērtušās un attīstījušās. Šīs Kultūras dienas bijā tiešām izcilas, te bija ierastais un jaunais. Te bija māksla, un te bija draudzība. Par to liels paldies visiem dalībniekiem un darba darītājiem. Bet īpaši liels paldies pienākas Intai un Jurim Skābēm.

Latviešiem ir izcili rakstnieki ar daudz dzīves gudrībām – tāpēc jau mums Rīgā ir jāceļ tik liela, jauna bibliotēka. Atļaušos mazliet parafrāzēt Anšlava Eglīša vārdus, kurus viņš lika teikt Jānim Gravam lugā ar tik nozīmīgu nosaukumu – Pēc kaut kā cēla, nezināma: „Jaunas, svešas Kultūras dienas ir vienmēr cerīgas. Varbūt jau nākošajā dienā, nākošajā sarīkojumā tevi sagaida lielais pārsteigums. Tu vari doties tālāk uz Sidneju, meklēt un atrast. Nekas nav zaudēts, kamēr cerība dzīvo!“ Aicinu jūs visus pēc diviem gadiem uz Sidneju, uz cerību pilnām Austrālijas Latviešu 55. Kultūras dienām!

Jānis Čečiņš
AL55KD Rīcības komitejas priekšsēdisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com