Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvietes gleznas Kērnsas centrā

Māksliniece ņem iedvesmu no dabas

Laikraksts Latvietis Nr. 255, 2013. g. 2. maijā
Aleksandrs Gārša -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Māksliniece Zita Sudņika pie savas gleznas. FOTO Andrejs Krūmiņš.

Mākslinieces Zitas Sudņikas darbu izstāde. FOTO Andrejs Krūmiņš.

Mākslinieces Zitas Sudņikas darbu izstāde. FOTO Andrejs Krūmiņš.

Mākslinieces Zitas Sudņikas darbu izstāde. FOTO Andrejs Krūmiņš.

Mākslinieces Zitas Sudņikas izstādes afiša.

Mākslinieces Zitas Sudņikas izstādes afiša.

Pašā Rīgas māsas pilsētas Kērnsas (Cairns) centrā pilsētas dome nesen ierīkoja jaunas izstādes telpas moderniem gleznotājiem. Turienes latviešu gleznotājai Zitai Sudnikai deva iespēju tur rīkot savu nesen gleznoto gleznu izstādi.

Tikai pirms dažiem gadiem pazīstamā Latvijas gleznotāja Zita apprecējās ar Kērnsas latviešu advokātu Andreju Krūmiņu un pārcēlās no viņas iemīļotās Jūrmalas, Latvijā dzīvot uz Kērnsu.

Zita neilgā laikā jau paspējusi iegūt vārdu vietējā mākslinieku sabiedrībā. Viņa beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju ar maģistra grādu glezniecībā un iekarojusi Jūrmalas pilsētas mākslas pasauli.

Viņas izstādes anglisko nosaukumu Taste of Life grūti latviski tulkot. Tuvākais apzīmējums šķiet būtu Dzīves dvesmas. Savu iedvesmu māksliniece šķiet ņem tieši no dabas. Izstādei liekās būt divas pasaules – divas dabas: latviskā, it kā piesātināta gaišās, viņas dzimtenes saules – druva ar vēsmas dzītām vārpām; baļķu būdiņa, dabas skati. Otrā – iespaidi no Kvīnslandes tālajiem, dziļajiem tropiem: savijušies džungļu koku stumbri, it kā ļoti spožās tropu saules apspīdēti no vienas puses, tomēr tāpat kā citas viņas šīs zemes gleznas, ar šejienes skatiem un savdabīgo dzīvnieku motīviem, tās arī izdveš kaut ko eksotiski mistisku, ēnainu, dažkārt pat mazliet sadrūmušu. Varbūt izteic ilgas pēc tālās dzimtenes.

Brīdī, kad izstādi apmeklēju, gleznotāja gan gleznoja kaut ko neitrālu, kas labi iederējās abās šajās pasaulēs – skaistu, varen pinkainu Runci, kurš spilgti jo spilgti izstaroja savu personību. Šķita, ka ik mirkli viņš varētu atdzīvoties un no audekla izkāpt. Zita ik gadus labu daļu sava laika pavada Latvijā, kur palikusi nevien viņas ģimene, bet kur arī gūst iedvesmu savām latviskā rakstura gleznām un kur septembrī iecerējusi rīkot palielu izstādi, iepazīstinot Latvijas publiku arī ar tropu motīviem viņas Austrālijas gleznās.

Aleksandrs Gārša
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com