Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Flinderiešu māju stāsti – Septītās mājas stāsts (2)

Aleksandrs un Anna Brigmanis

Laikraksts Latvietis Nr. 269, 2013. g. 7. aug.
Marija Perejma -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Karol un Ruta ar Čārlzu (Charles) un Rūtu (Ruth). FOTO no Kimicku (Cimicky) ģimenes arhīva.

Karol ar Čārlzu un Karinu. FOTO no Kimicku (Cimicky) ģimenes arhīva.

Kārlesburga. No kreisās: Rūta (Ruth), dēls Stīvens un māsa Karina. FOTO no Kimicku (Cimicky) ģimenes arhīva.

Karina un Emma. FOTO no Kimicku (Cimicky) ģimenes arhīva.

No kreisās: Čārlzs, Karina, Anna un Ņimģe. FOTO no Kimicku (Cimicky) ģimenes arhīva.

Ilmārs DV kreklā ar zivi Marija mencu (Murray Cod). FOTO no Brigmaņu ģimenes arhīva.

Dzidra ar Andri un "Holden" automobili pie Ilmāra darba mašīnas. FOTO no Brigmaņu ģimenes arhīva.

Septiņpadsmitais turpinājums. Sākums LL228, LL230, LL232, LL234, LL236, LL240, LL242, LL244, LL246, LL249, LL251, LL253, LL255, LL257, LL259, LL261, LL263.

Rūta (Ruth) (dzim. 1950., Adelaidē) piedzima Kvambijas (Quamby) slimnīcā, kas atradās pilsētas Dienvidterases ielā (South Tce). Vēlāk viņa izmācījās par skolotāju, apprecējās ar Stīvenu (Steven), un ģimenē piedzima trīs bērni – Stīvens (Steven), Džeina (Jane) un Hana (Hannah). 2004. gadā ģimene pārcēlās dzīvot uz Sidneju, kur dēls strādā kā advokāts. Rūtas vīrs Stīvens strādā Adelaidē kā jurists un ceļo starp mājām. Džeina ar Taizemes izcelsmes vīru Sidnejā vada restorānu. Hana apprecējās ar Džošu (Josh) un ir aktrise.

Rūta atceras ciemošanos Flindersa ielā pie vectēva un Annas. Tad jau Annai parādījās garīgās veselības traucējumi, un mājā ne tikai putni lejup lidoja un ķērca pa visām malām, bet viņa atceras arī to īpatnējo smaku.

Čārlzs (Charles) (dzim.1955. Adelaidē) absolvēja Rozvērtijas Lauksaimniecības koledžu (Roseworthy Agriculture College), kurā bija sekmīgs students. Tēvs dēlam atstāja savu dzīves darbu. Čarlzs nolēma modernizēt vīnotavas izskatu, atspoguļojot ģimenes saites, un 1986. gadā dzima Čārlza Kimicka (Charles Cimicky) vīnotava.

1995. gadā Anglijas karaliene Elizabete bija 54 pasaules zemju galva. Ar pieņemšana Bakinghema pilī (Buckingham Palace) atzīmēja 50 gadus kopš uzvaras Otrā pasaules karā Eiropā (VE (Victory in Europe) Day). Bija ieradies lielākais valdoņu skaits kopš karalienes kronēšanas 1953. gadā. Uz pusdienu galda kopā ar irbīšu olām, sparģeļu, artišoku un franču pupu salātiem bija Čārlza Kimicka Saviņonblanka (Sauvignon Blanc) vīns. Čārlzu izvēlējās, „atzīmējot anzaku devumu kara darbībai.“ Dienvidaustrālijas dienas avīze The Advertiser savā aprakstā pieminēja, ka vecāki, tēvs – čehs un māte –latviete bija kar dēļ „pārvietoti“ („displaced“) no savām zemēm.

Šodien Čārlza Kimicka vīnotava ir ļoti pazīstama eksporta tirgū, sūtot pasūtījumus uz Kanādu, Šveici, Somiju, Ķīnu, Malaiziju un Honkongu. Vīnotava ir pieejama tīmekļa lapā www.cimickywines.com.au

Čārlzs ražo izcilus sarkanos vīnus, un viņš var lepoties, ka ir nopelnītas visvairāk godalgas Barosa Vīnu izstādē (Barossa Wine Show) sarkano vīnu kategorijā. Par to viņš ir lepns, jo tās piešķirtas no viņa kolēģiem – vīndariem. Viņš ir arī izcīnījis Vinpac Internacionālo trofeju par labāko Širaza vīnu (Vinpac International Trophy for the best Shiraz). Čārlzs ir klusas dabas cilvēks, un tic, ka viņa vīni runā viņa vietā.

Brīvos brīžos Čārlzs nodarbojas ar burāšanu, pašam sava laiva un bieži atrodas, cīkstoties ar vēja spēku Ķenguru (Kangaroo) salā, kur savā īpašumā atrod mieru un atpūtu.

Čārlzs ar sievu Dženiju (Jennie) izaudzinājuši meitu Annu (dzim. 1993. Adelaidē). Anna pēc studijām, izvēdinot galvu, apbraucot Eiropu un 2013. gadā cer iesākt Adelaides Universitātē marketinga kursu. Kopā ar māti viņas plāno izveidot vīnotavu plašākam sabiedrības lokam ar vakariņām (High Teas), kā arī piedāvāt sagatavotus piknikus.

Karina (Karin) (dzim. 1961.) atceras vectēva Aleksandra maigo, kluso dabu, kā arī viņa sievas Annas daudzos putnus un viņu skaņas.

Karina ir skolotāja un pasniedz angļu valodu kā otro valodu (ESL – English as a Second Language) Dienvidaustrālijas Universitātē (University of SA). Viņai vienmēr ir interesējušas citas kultūras, daļēja ietekme no mājas dzīves un īpaši pievilka āziešu kultūras dzīve.

Darbā Karina satikās ar Tibetas mūku Ņimģe (Nyimgje), kura mājas bija mazā ciemā Himalaju Everesta kalna piekājē. Ģimenē bija 9 bērni, un tēvs viņam esot draudējis, ja neklausīšot, tad aizsūtīšot dzīvot pie mūkiem uz klosteri. Vienu dienu ciemā ieradās budistu mūki ar nolūku izvēlēties divus bērnus, ko izskolot klosterī. Tas bija liels gods katrai izvēlētai ģimenei. Šoreiz tas gods krita Ņimģe ģimenei, gan dēls to tā neuzskatīja. Viņš nokļuva Katmandu Kopan klosterī, kur viņu izskoloja arī angļu valodā. Vēlākos gados viņš ceļoja kā manuskriptu tulkotājs.

Kad iemīlējās Karinā, Ņimģe izlūdzās klosterim viņu atbrīvot no mūka solījuma. Tas tika pieņemts, un, atdodot savas oranžās drēbes, viņš iesāka jaunu dzīves posmu.

Agrākos gados Karina nodarbojās ar mākslu un ir piedalījusies izstādēs ar savām fotogrāfijām. Viņai patīk izmantot melnbaltās krāsās. Karina seko tēva pēdās, viņam mājās bija fotolaboratorija filmu attīstīšanai un bilžu kopēšanai.

Karina un Ņimģe adoptēja meitenīti Emmu, kam ir 8 gadi.

Ilmārs (dzim. 20.9.1933. Rīgā) atceras, ka bieži esot braukuši uz Sarkandaugavu pie tantes, kas dzīvojusi 4. stāvā. Viņai bijis binoklis, un to jaunais Ilmārs lietojis, lai paskatītos uz Doles salu un vectēva dzīves vietu.

Drīz pēc iebraukšanas Austrālijā, Ilmārs satika Dzidru Goldmani. 22 gadu vecumā Ilmārs ar viņu apprecējās. Viņiem piedzima meita Daina un dēls Andris.

Sākuma gados ģimene daudz ceļoja. Vispirms strādāja Pīterboro (Peterborough) pie dzelzceļiem, sekojot tēva pēdās. Tad Rietumaustrālijas tuksnesī Maunttompraisa (Mt. Tom Price) pilsētiņā 1553 km no Pertas. Tur Pillbara rajonā trīsarpus gadus Ilmārs vadīja smagās raktuves mašīnas, kuru kravas bija pilnas ar dzelzs rūdu. Tās bija jāved līdz dzelzceļam, lai tiktu nogādātas uz tālāku tirgu. Apceļotas tika ir arī tuksneša nomales pie Hemerslija kalnu grēdas (Hammersley Ranges), kas atrodas Maunttompraisa tuvumā.

Kad Ilmārs nogruntējās Adelaidē, tad viņš iegādājās pats savu smago mašīnu un strādāja līguma darbus Dienvidjūras krastā, īpaši starp Viktorharboru (Victor Harbor) un Adelaidi.

Vienu dienu, braucot no Viktorharbora, viņš redz uz ceļa guļot sastingušu papagaili. Ilmārs nobremzēja smago vāģi, apskatījās, ka putns vēl dzīvs, ielika to pusdienu kastītē, aiztaisīja ciet vāku un tūlīt stūrēja uz Flindersa ielu.

Agrākos gados Ilmārs darba dēļ bieži bija prom no mājām, un kaut arī tika lūgts pievienoties sabiedrības Daugavas Vanagu vīru korim Daugava, viņš nevarēja tikt uz mēģinājumiem. Kad dzīve nostabilizējās, Ilmārs aktīvi apmeklēja un piedalījās DV dzīvē. Par tiem nopelniem Ilmārs saņēma DV Atzinības rakstu.

Ilmārs ar Dzidru pirmo reizi pēc kara apciemoja Latvijā 1992. gadā. Viņi izstaigāja Matīsa ielu, par kuru bija bērnības atmiņas. Kad 1998. gadā viņi ciemojās otrreiz, tad viņiem pievienojās arī dēls, lai varētu iepazīt ģimenes saknes Latvijā.

Daina (dzim. 2.9.1957. Adelaidē)

Daina strādā administrācijas darbus birojā, ir precējusies ar itāļu izcelsmes vīru Enzo Vidoni, kas strādā kā kurators Adelaides Botāniskajā dārzā. Ģimenē aug divi dēli – Davids un Daniels.

Daina nākamajos gados kopā ar ģimeni cer apciemot Latviju, jo tur viņus ļoti gaida mātes māsīca.

Andris (dzim. 12.4.1969. Adelaidē) ir precējies ar Jaunzēlandes izcelsmes sieviņu Fionu (Fiona) un audzina divus dēlus – Railiju (Reilly) un Ostinu (Austin). Viņš strādā, iepērkot produktus bezpajumtniekiem.

Turpmāk vēl



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com