Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Kam tas izdevīgi?

Laikraksts Latvietis Nr. 281, 2013. g. 25. okt.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Tagad Latvijā notiek lielā latviešu tautas pierunāšanas kampaņa, ka vienīgais, kas mūsu ekonomiku glābs, ir bagātie ārzemnieki (pārsvarā no bijušām PSRS valstīm), kuri Latvijā nopirks sev mājvietu, saņems tam klāt kā bonusu no valsts termiņuzturēšanās atļauju, ievāksies ar visu ģimeni un tērēs Latvijā naudu. Ja šādu laimīgo situāciju aizliegtu, tad nabaga latviešiem jādodas darbā uz ārzemēm, un visa Latvijas ekonomika sabruktu.

Reklāmas sagatavotas ļoti profesionāli – Latvijas izpārdošanas veicināšanai tiks veltīti arī miljoni, ja tas vajadzīgs. Šo summu minēja Edgars Šīns, kurš vada tā saukto Latvijas Konkurētspējas attīstības fondu, kas finansē šīs reklāmas. Ja atcerēsimies, ka Edgars Šīns ar firmu Latio ir nekustamo īpašumu tirgošanas veterāns, un ka viņš pats atzīst to, ka kampaņu finansē ar nekustamā īpašuma biznesu saistīti cilvēki, tad varam nākt pie secinājumiem par kampaņas īsto mērķi.

Fonda tīmekļa vietnē apgalvots, ka „jāveido sabiedriskās izglītošanas kampaņa, kas skaidrotu sabiedrībai par uzturēšanās atļauju būtību,“ jo cilvēkos valdot neizpratne, un „kad ir tā – tad ir viegli manipulēt ar populistiskiem saukļiem.“

Esmu redzējis tikai pāris Fonda reklāmas, un ja ir runa par „populistiskiem saukļiem,“ tad nav tālāk jāmeklē. „Būtība“ tiek skaidrota kā nekustamā īpašuma pirkšana no „latvieša“ (ne no kāda citas tautības īpašnieka vai no uzņēmuma ar neskaidriem reāliem īpašniekiem, vai no ārzemju bankām), un tad pircēja turīgā ģimene aplaimos mūsu zemi ar savu klātbūtni un ar naudas tērēšanu Latvijā.

Nav jautājumu par pircēju naudas izcelsmi. Nav arī minēts fakts, ka Latvijā tiek ļoti daudz investēts no ārzemēm, neprasot termiņuzturēšanās atļaujas. Kāpēc termiņuzturēšanās atļauju atbalstītāji vēlas tik cieši saistīt tās ar investīcijām?

Vienīgais, kas ir skaidrs no šāda Fonda, ir tas, ka tā atbalstītāji būs lielie ieguvēji, jo programma veicinās viņu nekustamā īpašuma biznesu.

Bet kāda ietekme ir uz citiem? Aktīvākais tirgus, ko reklāmkampaņa atbalsta, nozīmē nekustamā īpašuma cenu celšanos. Mājokļa iepirkšana kļūs grūtāka un grūtāka vietējiem iedzīvotājiem. Kur pārvāksies laimīgais latvietis, kurš pārdevis savu mājvietu ārzemniekam? Varbūt viņam pašam tad būs jādodas uz ārzemēm, jo tur dzīvokļi būs lētāki nekā Latvijā? Kādas būs demogrāfiskās maiņas, sevišķi tajās vietās, kur ārzemnieki ievāksies lielākā skaitā?

Kam tas izdevīgi?

GN
2013. g. 25. oktobrīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com