Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ražīga sezona Matisona šaha klubam

Uzvaras trīs turnīros

Laikraksts Latvietis Nr. 287, 2013. g. 5. dec.
Gunārs Bērzzariņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sēž no kreisās: Fedja Zulfičs, Aivars Līdums. Stāv no kreisās: Evarts Ātrens, Maikls Hofs (Michael Hoff), Dr. Robert Hoile. FOTO Kārlis Ātrens.

1951. gadā izcils Adelaides šahists Kārlis Līdums (cita starpā The Advertiser kausa ieguvējs) nosprieda, ka būtu laiks dibināt latviešiem Adelaidē pašiem savu šaha klubu.

Atsaucības netrūka, klubu nodibināja un nosauca kādreizējā amatieru pasaules šaha meistara – Hermaņa Matisona vārdā. Klubs pieteica savu vienību Adelaides komandturnīros un regulāri sāka gūt pirmās vietas. Vienubrīd klubam bija pat divas vienības (četri spēlētāji plus rezervisti katrā).

Ar laiku par problēmu kļuva tas, ka klubs bija pārāk spēcīgs. Lai klubu sacensības kaut cik izlīdzinātu, vairāki matisonieši labprātīgi pārgāja uz citiem klubiem.

Gadu gaitā izrādījās, ka nākošās paaudzes latvieši vairs nav tik lieli šaha entuziasti, un klubam nācās meklēt palīgus ārpus latviešu sabiedrības.

Pēc kluba iniciatora Kārļa Līduma aiziešanas mūžībā, kluba vadību pārņēma viņa vecākais dēls Aivars, savulaik Dienvidaustrālijas jaunatnes šaha meistars, un klubs veiksmīgi turpināja savu darbību.

Šīgada Adelaides augstākas līgas (Div. 1) ziemas komandturnīrā (Pennant 2013) piedalījās 8 komandas, četri galdiņi katrā, spēlējot katra ar katru vienreiz.

Matisoniešiem visu sezonu uz pēdām mina Unicorn. Turnīra uzvarētājs izšķīrās pašā pēdējā kārtā, kurā Matisons nospēlēja neizšķirti 2-2 ar Unicorn un ieguva 22,5 p, atstājot Unicorn 2.v. ar 21,5 p. 3.v. ieguva Adelaide ar 14,5 p.

Matisonam pie 1. galdiņa spēlēja pašreizējais Dienvidaustrālijas meistars Fedja Zulfičs, pie 2. gald. Maikls Hoffs, pie 3. – Edvards Ātrens un pie 4. – Aivars Līdums. Trīs partijas teicami nospēlēja arī rezervists Dr. Roberts Hoils (Hoile).

Sekoja 6 klubu viendienas Allegro ātrspēles komandturnīrs (tikai 15 min. apdomas laiks katram spēlētājam visai partijai). Arī šeit triumfēja matisonieši, ievērojami apsteidzot otrās vietas ieguvēju Knights & Bytes; 3.v. Adelaide. Šoreiz nespēlēja Zulfičs, bet pirmo trīs galdiņu spēlētāji (Hoffs, Ātrens, Līdums) saņēma labāko sasniegumu balvas (Board prizes).

Visas labas lietas trīs: Matisona klubs (atkal bez Žulfiča sastāvā) ar uzvaru noslēdza sezonu pēdējā sacensībā – komandu trīsminūšu ātrspēles turnīrā (Pennant Blitz), atstājot otrajā vietā Knights & Bytes. Par teicamiem sasniegumiem katram pie sava galdiņa apbalvoja Hoilu, Ātrenu un Līdumu.

G.E.B.
(arī kādreizējais matisonietis)
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com