Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ko dara Melburnas daiļamatnieki?

Piedāvā vasaras darbnīcas tradicionālo rokdarbu izmēģināšanā

Laikraksts Latvietis Nr. 287, 2013. g. 5. dec.
Ilze Švarca -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Ilze Švarca pasniedz AZVV vadītājai Lilitai Daenkei simbolisku aploksni ar $4000 izstādes atlikumu. FOTO Ieva Daenke.

Šī gada martā LTMF (Latviešu Tautas Mākslas Fonda) dalībnieki, Ināras Teiloras-Beklešovas vadībā, norīkoja ļoti veiksmīgu latviešu tautas mākslas izstādi un izpārdošanu Melburnas Latviešu namā. Izstādei bija vairāki mērķi: atdzīvināt interesi par latviešu tautas mākslu, godināt daiļamatniecības ilggadējos darbiniekus, nelaiķus Sergēju un Lidiju Beklešovus un sagādāt līdzekļus, lai veicinātu daiļamatnieku spējas Austrālijas latviešu jauniešos. Izstāde visus šos mērķus sasniedza.

Ar prieku un gandarījumu LTMF pasniedza AZVV vadītājai Lilitai Daenkei simbolisku aploksni ar $4000 izstādes atlikumu. Nauda tika nodota ar noteikumu, ka tā ir lietojama daiļamatniecības ietvaros, bet taisni kā tā būs izmantota, tika atstāts AZVV vadītājas rokās.

L. Daenke vēlējās piedāvāt daiļamatniecības paveidu, kas pēdējos gadus ir no vidusskolas izzudis: aušanu. Skolai esot vairākas stelles, bet ir trūkuši lietpratēji, lai tās izmantotu. Viņa iepazinās ar aušanas meistaru Māri Maniņu, kad viņa dzīvoja Latvijā pirms vairākiem gadiem, un zina, cik viņš izcili strādā, un varbūt vēl svarīgāk, ka viņš ir dinamiska personība, kas pievilktu jauniešus.

Latvijā Maniņš ir meistaraudējs, kuram ir plaša pieredze un slava. Viņš Rīgā vada lietišķās mākslas studiju Rīdze un šogad viņam pasniedza Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balvu kultūrā Baltais zvirbulis par nozīmīgu ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā. Mēs varam būt lepni un laimīgi, ka tāda kalibra meistars ir piekritis braukt uz Austrāliju, lai darboties ar mūsu jauniešiem.

Labo darbu iedvesmoti, LTMF izvēlējās turpināt darboties. Nākošais projekts ir piedāvāt vasaras darbnīcas. Decembra beigās Melburna būs pilna latviešu viesiem no citām pavalstīm un no ārzemēm. Gribam izmantot šo iespēju un piedāvāt tautiešiem izmēģināt tradicionālus rokdarbus. Darbnīcas notiks Melburnas Latviešu namā divas dienas. Pirmā dienā, piektdien, 27. decembrī no plkst.13 –17tiem iecerēts plašāks pasākums; lai ļaudis pievilinātu pie darbnīcām, būs arī desiņas, mūzika un tirdziņš. Otrā dienā, svētdien, 29. decembrī no plkst.9 – 13tiem paredzēts laiks, lai iesāktos darbiņus nobeigtu.

Līdz šim ir jau sarunātas šādas darbnīcas:

Balto darbu izšūšana – Aija Grosa; Draudzības siksniņu aušana – Ārija Baumane, koka darbi – Arnis Gross un Viktors Švarcs; latvisko lellīšu adīšana – Rasma Celma; pastalu gatavošana – Viktors Brenners; rotu kalšana – Māris Purēns un Ilze Švarca; trejdekšņu taisīšana – Māra Baumane.

Piedalīšanās darbnīcās maksās $10.00, lai segtu rokdarbiem nepieciešamās izejvielas. Pieteikšanās Mārai Baumanei: maralfk@gmail vai Tālr. 0433 812 244. Meklējam vēl pasniedzējus; ja jums ir interese parādīt citiem kādu latvisko lietišķās mākslas paveidu, lūdzu, zvaniet man – Tālr. 0418 142 443.

Darbnīcu ietvaros, gribam lūgt tautiešiem apskatīt savus dārzus. Vai kādam Melburnā ir bērzs, kuru jāapgriež vai jānogriež? Lūdzu sazinieties ar Viktoru Švarcu – tālr. 0439 342 443, kurš ieradīsies pie jums ar motorzāģi.

Ilze Švarca
LTMF vārdā
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com