Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Atpakaļ telpā“

Jolantas Basovas izstādes atklāšana Minsterē

Laikraksts Latvietis Nr. 292, 2014. g. 17. janv.
Laila Moreina -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Jolantas Basovas darbs.

Jolantas Basovas darbi.

Jolantas Basovas darbs.

Jolanta Basova pie saviem darbiem.

13. decembra vakarā plkst. 18.00 Latviešu Centra Minsterē atpūtas telpā tika atklāta Jolantas Basovas pirmā personālizstāde Atpakaļ telpā. Izstādes centrālā doma ir spēle ar idejām un materiāliem, rezultātā iegūstot jaunas nozīmes telpas traktējumā. Izstādē tiek atainota saikne starp cilvēku un telpu, kurā viņš dzīvo vai bieži uzturas.

J. Basova portretus ir zīmējusi ar lielu rūpību un īpašu uzmanību pievērsusi detaļām. Portreti ir melnbalti, un tēlus aptver tāds kā mākonis. Vēl interesantākus darbus padara tas, ka cilvēku aprises un vaibsti no šī mākoņa iznirst dzīvi un izteiksmīgi, uzrunājot skatītāju nepastarpināti un dziļi. Viens no izstādītajiem objektiem ir arī Jolantas pašrocīgi izšūtais mutautiņš un ar sarkanu lentīti apsietā matu šķipsna, kas ir kā romantiska atsauce uz agrāko gadsimtu mūžīgas mīlestības apliecinājumiem.

Vakara gaitā tika apspriests, kādas atšķirības pastāv starp mākslas studijām Latvijas Mākslas akadēmijā un Minsteres Mākslas akadēmijā Vācijā. Diskusijā atklājās, ka Latvijā lielāka vērība tiek veltīta mākslas darba vizuālajam izpildījumam, izmantotās tehnikas precizitātei un amata meistarībai, turpretī Vācijā uzsvars tiek likts uz konceptu, tā detalizētu apspriešanu un pakāpenisku izpildījumu. Latvijā par ļoti būtisku tiek uzskatīts mākslas emocionālais aspekts, bet Vācijā – drīzāk ideja, kas darbam pamatā. Pati māksliniece atzīst, ka vienlīdz svarīgi ir abi.

Jolanta Basova ir Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšprogrammas 4. kursa studente. Pašlaik viņa studē Minsteres Mākslas akadēmijā Erasmus apmaiņas semestra ietvaros un pilnveido savas gleznošanas tehnikas un prasmes profesores Jūlijas Šmitas ateljē.

2011. gadā jaunajai gleznotājai tika piešķirta Borisa Bērziņa stipendija zīmēšanā. Šī stipendija katru gadu tiek piešķirta labākajiem un perspektīvākajiem studentiem.

J. Basova ir piedalījusies šādās grupu izstādēs: 2012. gadā izstādē Zīmētājs galerijā Daugava, SEB bankas stipendijas izstādē Latvijas Mākslas akadēmijā, izstādē Brīdinājums galerijā L. 2011. gadā mākslinieces darbi tika izstādīti SEB bankas stipendijas izstādē, kā arī izstādē 14. saraksts galerijā L. 2010. gadā darbi bija apskatāmi mākslas balvas Brederlo – von Sengbusch Art Award izstādē Latvijas Mākslas akadēmijā.

Pirms mākslas studiju uzsākšanas Jolanta Basova ir ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras menedžmenta un teorijas programmā.

Laila Moreina
Erasmus praktikante LCM
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com