Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Saulessvece“ Sidnejā

Noskatījās filmu un sarunājās ar režisori

Laikraksts Latvietis Nr. 311, 2014. g. 30. maijā
Zanda Krūze -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Lūcija Ločmele (trešā no kreisās) ar Sidnejas Latv. Kino kluba organizētājiem: Andris Vītoliņš, Inese Pētersone un Zintis Dakmantons (Duckmanton). FOTO Ojārs Greste.

Pagājušajā sestdienā, 17. maijā, Sidnejas Latviešu Kino klubs sapulcināja vienkopus gan jauno paaudzi, gan vecākā gada gājuma ļaudis, lai noskatītos filmu Saulessvece, kas mums vēsta par sirsnību, par mīlestību – ne tikai vienam pret otru, bet arī pret dabu un apkārtējo pasauli, kurā strādājam, dzīvojam un mīlam. Filmā bieži ievītais humors ir spilgts papildinājums un akcents pamatdomai.

Režisore Lūcija Ločmele kino mīļus sagaidīja silti un atvērti. Uz pleciem viņai ar īpašu domu bija dzeltens džemperis. Kā saulespuķe. Lūcija ievadrunā teica, ka cilvēkiem ir jāsāk pašiem ar sevi, ja gribam ko mainīt citos, apkārtējā vidē. Filmā tas ir uzskatāmi parādīts, kā mūsu sliktie un labie darbi var daudz ko ietekmēt. Bet stāsts patiesībā ir par ticību sev un citiem un ticību tam, ja Tu smaidīsi pasaulei, tad pasaule smaidīs Tev pretī. Filma aicina novērtēt un ieklausīties visā tajā, kas ir mums apkārt, būt labestīgiem un atsaucīgiem.

Ļoti svarīgi, ka latviešiem šeit – svešumā ir savs kino klubs, kurā ne tikai pulcēties un noskatīties interesējošās filmas, bet arī aktīvi iesaistīties diskusijās, kas parasti notiek mājīgajā Latviešu nama kafejnīcā. Mēs esam gandarīti un ar pateicību uztveram to, ka ir bijuši apņēmības pilni cilvēki un radījuši šādu kino diskusiju klubu, kas ikvienu rosina domāt, izteikt viedokļus un salīdzināt. Domāju, ka no šī kluba idejām un dzirksts varētu mācīties mūsu tautieši Latvijā.

Zanda Krūze
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com