Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Žurnālists Pēteris Greste

Eiropas Parlamentā pauž viņam atbalstu

Laikraksts Latvietis Nr. 373, 2015. g. 15. aug.
Ģirts Salmgriezis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pēc Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas viceprezidentes Sandras Kalnietes iniciatīvas lielāko Eiropas Parlamenta frakciju pārstāvji ir vērsušies pie Ēģiptes varas iestādēm ar aicinājumu nodrošināt tiesiskumu žurnālista Pētera Grestes lietas atkātotā iztiesāšanā. Grestem un viņa kolēģiem 2014. gada jūnijā piesprieda septiņus līdz desmit gadus ilgus cietumsodus un vēlāk izraidīja no Ēģiptes. Pašlaik notiek lietu atkārtota iztiesāšana, kurā apsūdzētajiem būtībā nav pienācīgu iespēj atbildēt tiesā uz nepamatotām apsūdzībām.

„Žurnālistika nav noziegums. Vārda brīvība pieder pie universālām cilvēka tiesībām. Ir svarīgi, lai Ēģiptes varas iestādes sajustu, ka Eiropas institūcijas nav aizmirsušas Pētera Grestes lietu un ka tas, cik objektīvi un samērīgi būs tiesas lēmumi, ietekmēs Ēģiptes un ES attiecības. Man kā Latvijas deputātei ir pienākums rīkoties Latvijas pilsoņa tiesību aizstāvēšanai,“ uzsver Sandra Kalniete.

Aicinājumam ir pievienojušies deputāti no Eiropas Tautas partijas, sociāldemokrātu, Konservatīvo un reformistu, Liberāldemokrātu un Zaļo frakcijām.

Eiropas Parlaments jau pagājušā vasarā pieņēma speciālu rezolūciju par vārda un pulcēšanās brīvību Ēģiptē, kā arī pauda nosodījumu par dažādiem nesamērīgiem tiesas nolēmumiem, īpaši nosodot Pētera Grestes un viņa kolēģu ieslodzīšanu cietumā.

2013. gada decembrī Pēteris Greste un viņa divi kolēģi tika arestēti Kairā. Ēģiptes tiesa žurnālistiem piesprieda septiņus līdz desmit gadus cietumsoda. Žurnālisti tika apsūdzēti par ziņu reportāžām, kas it kā kaitējot valsts drošībai. Šī gada sākumā žurnālisti tika atbrīvoti no ieslodzījuma.

Sandra Kalniete ir Eiropas Parlamenta Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas viceprezidente un darbojas Parlamenta Ārlietu un Lauksaimniecības komitejās. ETP grupa ir Eiropas Parlamenta lielākā politiskā frakcija.

Ģirts Salmgriezis
ETP grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieksAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com