Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pertā svin Draudzīgo aicinājumu un de jure atceri

Stāstījums par plānotām Latvijas simtgades svinībām

Laikraksts Latvietis Nr. 444, 2017. g. 4. febr.
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Jānis Kukuls, Jānis Purvinskis, Jānis Vucēns un Jānis Blumbergs Latviešu Centra pagalmā. FOTO Jānis Purvinskis.

Kā jau parasts, Pertas latviešu saime uzsāk savu darbības gadu ar Draudzīgā aicinājuma un de jure atceri. Tā arī šogad; gandrīz pēc mēneša atpūtas Pertas latvieši atkal pulcējās savā iemīļotajā Latviešu Centrā. Šo sarīkojumu vienmēr rīko Latviešu Biedrība. Tā arī šogad Biedrības valdes priekšsēdis Jānis Kukuls atklāja sarīkojumu un aicināja LAAJ vicepriekšsēdi Pertā Jāni Vucēnu sniegt viņa šim gadījumam sagatavoto sniegumu.

Viņš bija no Melburnas Kultūras dienām atvedis sakopotu Latvijas Kultūras ministres Daces Melbārdes Melburnā sniegto referātu par Latvijas gaidāmo Simtgadi un tai paredzēto norisi. Tā kā mēs Pertā šo referātu saprotams netikām redzējuši, šis Jāņa sniegums mums bija jo sevišķi noderīgs. Bija interesanti dzirdēt, ka Latvijas Simtgadi svinēsim piecu gadu garumā, ko sāksim ar 1917. g., kad sanāksme Rēzeknē nolēma apvienot Latgali, Kurzemi un Vidzemi viena valstī: Latvijā. Tad pirmā Nacionālās Padomes sēde Valkā, un 1918. gadā – Latvijas proklamēšana. 1919. g. Brīvības cīņas, Oskara Kalpaka nāve un cīņas līdz Latvijas atbrīvošanai no ienaidnieku karaspēka. 1920. g. Satversmes sapulce un Latvijas/Krievijas miera līguma parakstīšana un beigās Rietumvalstu Latvijas atzīšana 1921. g. ar de jure un iekļaušanu Tautu Savienībā.

Tā nu katru gadu atzīmēsim šos un citus svarīgus notikumus mūsu valsts tapšanas laikā. Mums ir jāpadomā, kā arī mēs, Pertas latvieši, varētu pievienoties un ko ziedot šim svarīgajam notikumam. Otro simtgadi mēs paši jau laikam nepiedzīvosim, tad kaut ko mums jāziedo šajā gadījumā. Tālāk vicepriekšsēdis mums rādīja īsu sakopojumu par vēsturiskajiem, atjaunotajiem namiem Rīgā un jo sevišķi Nacionālo Mākslas muzeju un latviešu studentu Korp! Letgalia namu. Paldies par interesanto un šim gadījumam tik piemēroto devumu!

Pēc šiem sniegumiem tikām aicināti pie uzkodām un garšīgajām kūkām, kuras visas varējām bagātināt ar tēju, kafiju vai vīnu un alu. Par visu bija gādājis biedrības mazais, čaklais dāmu pulciņš. Mīļš paldies arī Viktoram un Veltai par slāpju dzesināšanu. Kā jau gandrīz vienmēr, arī šodien bija ieradušies visi četri Pertas Jāņi: Vucēns, Kukuls, Blumbergs un Purvinskis. Piektais Jānis – Lūks šoreiz nebija, jo mūsu Jānim tagad nav visai spilgti ar viņa veselību, un kājas neklausa tā kā vajag. Tad jau vēl pasēdējām un parunājām ar draugiem, un nu laiks jau bija pienācis doties katram mājās uz savu pusi. Paldies par labo sarīkojumu un cerēsim, ka no lielajām valsts simtgades svinībām arī mums kaut kas iznāks.

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com