Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


LAAJ ziņojums presei

Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē mājas lapa

Laikraksts Latvietis Nr. 444, 2017. g. 4. febr.
Lisa Birzule -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LAAJ

SIF150

Ir apritējis vairāk nekā gads, kopš tika atjaunota un papildināta latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē (tālāk LAAJ) mājas lapa.

Jau 65 gadus mūsu jumta organizācija, tāpat kā citas latviešu sabiedrības organizācijas darbojas uz pilnīga brīvprātības pamata un par veikto darbu nesaņem nekādu atlīdzinājumu.

Vēlamies pateikties visiem tiem, kas ir snieguši ieteikumus, padomus, kā arī piedalījušies aptaujās, kurās esam mēģinājuši uzzināt to informāciju, kas ir svarīga visai Austrālijas latviešu sabiedrībai.

Kāpēc bija nepieciešams pilnīgi pārveidot LAAJ mājas lapu?

LAAJ mājas lapas pārbūve nebija nejaušība, bet izplānots projekts, kas sniedz iespēju vienkopus atrast atbildes uz dažādiem jautājumiem. Uzrunāt visus, kam vien ir interese par latvietību, Latviju, mūsu tautas kultūru, tradīcijām un valodu. Aizvien biežāk tiek slēgtas jauktās laulības, daudzi prot sarunu valodu, bet prasme lasīt latviešu valodā ir mazinājusies un līdz ar to ir sarežģītāk uzzināt par to kas notiek latviešu sabiedrībā. Latviešu sabiedrība, tāpat kā visa pasaule turpina mainīties un mūsu organizācijām ir svarīga gan tradīciju turpināšana, gan arī spēja mainīties līdzi nākotnes vajadzībām.

Saziņu veidi mūsdienās arī ir daudz un dažādi – sākot ar drukāto presi, datoriem, planšetēm un viedtālruņiem... ziņas par to cik Latvijā ir bieza sniega kārta vai kurš ir uzvarējis Nacionālajā basketbola līgā var viegli sameklēt, bet par bagātīgo sarīkojumu virkni latviešu sabiedrībā Austrālijā un Jaunzēlandē ne vienmēr ir pieejama visa informācija vienā vietā.

Pārveidotās lapas mērķis ir arī dot iespēju visām Austrālijas latviešu organizācijām viegli izsludināt savus sarīkojumus. Sludinājumi un informācija digitālā vidē, it īpaši uzrunā jaunākās un vidējās (un ne tikai) paaudzes cilvēkus. Šāda veida saskarsme dod iespēju vairāk uzzināt par savu identitāti un palīdzēt tiem, kas nelasa latviešu valodā iesaistīties latviešu sabiedrībā.

Nedaudz par mājas lapas statistiku

LAAJ mājas lapas apmeklētāja vidējais vecums ir 45 gadi, tas pats arī attiecas uz iknedēļas ziņu saņēmējiem. Tieši šī ir tā paaudze, kuru ir nepieciešams aktīvāk iesaistīt Austrālijas latviešu organizāciju darbībā.

2016. gada nogalē izveidojām aptauju par mājas lapu un kā tā šobrīd atbilst Austrālijas latviešu sabiedrības vajadzībām. Aptaujā uzzinājām, ka lapa ir viegli lasāma un saprotama. Ikmēneša lapas apmeklētāju skaits ir ap 1500, informatīvās sadaļu apskate ap 4500 reizēm. Tomēr decembrī LAAJ mājas lapas apmeklētāju skaists pārsniedza 2300 apmeklētāju ar 7500 izlasītām lapas sadalēm. Vismaz trešdaļa lapas tiek lasītas angļu valodā. Lasītāji nāk no dažādiem avotiem – izsūtītajām nedēļas ziņām, Facebook lapām, kā arī vienkārši no meklēšanas internetā.

Aptaujas dalībnieku ieteikumi

Visvairāk tika uzsvērts, ka trūkst informācija par sarīkojumiem Austrālijas latviešu centros. Lai katrs tautietis varētu labāk saplānot laiku un sabiedrība izvairītos no tā, ka vienā pilsētā notiek divi sarīkojumi tajā pat laikā, vēlamies mudināt organizācijas jau laicīgi ievadīt visus zināmos notikumus LAAJ kalendārā uz priekšu. Jo laicīgāk tas ir ievadīts, jo pastāv lielāka iespēja, ko to redzēs plašāks lasītāju un līdz ar to sarīkojumu apmeklētāju skaits.

Ar skatu nākotnē

Esam pateicīgi Sabiedrības Integrācijas Fondam par daļēju finansiālu atbalstu un visiem tiem, kas ziedo savu laiku, lai uzturētu LAAJ mājas lapu tā, lai tā kalpotu visai mūsu sabiedrībai.

Ar nākošo gadu LAAJ prezidijs, darbi un projekti pāries uz Sidneju. LAAJ mājas lapas nākotne ir visas Austrālijas un Jaunzēlandes organizāciju rokās, un kā tā attīstīsies, būs atkarīgs no katras organizācijas vēlmes pastāstīt visai sabiedrībai par sarīkojumiem un iespējām līdzdarboties.

Novēlam visiem ražīgu 2017. gadu, pilnu ar mērķtiecīgu darbību, daudz palīgu un veiksmīgiem sarīkojumiem!

Lisa Birzule,
LAAJ Informācijas nodaļas vadītāja

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no valsts budžeta līdzekļiem.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com