Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Daugavas skolai pirmā mācību diena

Atklāšanu vadīja jaunais skolas pārzinis

Laikraksts Latvietis Nr. 445, 2017. g. 7. febr.
Iveta Samule -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
MLBDaugavasSkola

Daugavas skolas pirmā diena 2017. gadā. FOTO Iveta Samule.

2017. gada skolotāji. FOTO Filomena Ciavarella.

2017. gada skolotāji. FOTO Filomena Ciavarella.

MLB Daugavas skola atsāka savu darbību sestdien, 4. februārī, pēc vasaras brīvdienām. Saulainā un karstā rītā, Melburnas Latviešu nama Misiņa zālē pulcējies kupls skaits čalojošu audzēkņu, skolotāju, vecāki un vecvecāki, lai iesāktu 2017. gada skolas gaitas.

Pirmās skolas dienas atklāšanu vadīja jaunais skolas pārzinis Aldis Sveilis. Pēc skolas tradīcijām, 2017. gada 8. klases audzēkņi ienesa karogu; sekoja lūgšana.

Pārzinis tad uzrunāja skolēnus, apsveicot jaunos iesācējus un visus, kas atgriezušies turpināt mācības. Uz jautājumu par to, ko viņi pa vasaras laiku bija darījuši, bērni atklāja, ka bija piedalījušies gan Melburnas Kultūras dienās, Tērvetes Vasaras bērnu nometnē, 3x3 nometnē un vecākie audzēkņi – Annas Ziedares Vasaras Vidusskolā. Pārzinis tad skaidroja, ka bērni var būt lepni par iespēju piedalīties Daugavas skolā, jo tā ir atslēga, kas sniedz iespēju iemācīties latviski un tālāk piedalīties visādos latviešu pasākumos. Viņš izdalīja katram bērnam šādu atslēgu kā atgādinājumu par skolas nozīmi viņu latviskā audzināšanā.

Pēc Latvijā ierastām tradīcijām skolotājus arī apsveica ar ziediem. Īpašu atzinību saņēma Indra Ritere, skolas bibliotekāre, par 10 gadu rosīgo darbību skolas labā.

Tad skolas diena turpinājās ar iepazīšanās nodarbībām un valodas apmācībām.

Pirmo dienu nobeidzot, visa skolas saime bija aicināta piedalīties Melburnas gaidu un skautu vienību rīkotajā pēcpusdienā Nama priekšējā dārzā, kur pasniedza ceptas desiņas un atspirdzinājumus.

MLB Daugavas skola darbojās sestdienās, plkst. 11.30, Melburnas Latviešu namā bērniem no sagatavošanas līdz 8. klasei. Skola aicina savā saimē jebkuru bērnu un viņa ģimeni, kam ir interese uzzināt par savu latviešu valodu, kultūru un izcelsmi! Tuvāku informāciju sniedz skolas pārzinis Aldis Sveilis (aldis@daugavasskola.com.au).

Iveta Samule
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com