Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Četri prezidenti pie apaļā galda

Vācijas prezidents atklāj Reformācijas laukumu

Laikraksts Latvietis Nr. 446, 2017. g. 13. febr.
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Četri prezidenti pie apaļā galda. FOTO Aina Gailīte.

Četri prezidenti. No kreisās: Daļa Grībauskaite (Lietuva), Joahims Gauks (Vācija), Raimonds Vējonis (Latvija) un Kersti Kaljulaida (Igaunija). FOTO Aina Gailīte.

Reformācijas laukuma atvēršana. Vācijas prezidents Joahims Gauks un Latvijas prezidents Raimonds Vējonis. FOTO Aina Gailīte.

Reformācijas laukuma atvēršana. Vācijas prezidents Joahims Gauks un Latvijas prezidents Raimonds Vējonis. FOTO Aina Gailīte.

Latvijas un Vācijas prezidenti atklājuši piemiņas plāksni Sv. Pētera baznīcā Reformācijas 500. gadadienai. FOTO Aina Gailīte.

Piemiņas plāksne Sv. Pētera baznīcā Reformācijas 500. gadadienai. FOTO Aina Gailīte.

Vācijas prezidenta Joahima Gauka uzruna. FOTO Aina Gailīte.

9. februārī Rīgas pils Ģerboņu zālē pie liela, liela apaļā galda pulcējās četru valstu prezidenti, lai apspriestos par turpmāko sadarbību dažādās šobrīd svarīgās un izteikti nozīmīgās jomās. Latvijas prezidents Raimonds Vējonis uzņēma kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas prezidentes – Daļu Grībauskaiti un Kersti Kaljulaidu, kā arī Vācijas prezidentu Joahimu Gauku, kuram šī bija kā pēdējā ārvalstu vizīte prezidentūras laikā. Pēc viedokļu apmaiņas, visi prezidenti sniedza preses paziņojumus latviešu, vācu un angļu valodā ar sinhrono tulkojumu.

Pēcpusdienā, divi prezidenti – Vācijas un Latvijas, devās uz Sv. Pētera baznīcu, pie kuras vēsajā laikā jau bija sapulcējušies daudzi aicinātie viesi, lai piedalītos Reformācijas laukuma un Reformācijas 500. gadadienas piemiņas plāksnes atklāšanas ceremonijā. Pēc oficiālajām uzrunām Reformācijas laukums tika atklāts ar uzraksta atsegšanu pie baznīcas sienas.

Tālāk jau abus prezidentus un pavadošās personas ar Sv. Pētera baznīcas vēsturi un ekspozīciju, tāpat kā Rīgas pilī ar pils vēsturi, iepazīstināja profesors Ojārs Spārītis. Pēc dažu senlaicīgu skaņdarbu noklausīšanās, klātesošos uzrunāja arhibīskaps Jānis Vanags. Ar prezidentu līdzdalību tika atklāta piemiņas plāksne Reformācijas 500. gadadienai.

Vācijas prezidents saņēma dāvinājumu – Rīgai un Livonijai adresēto Mārtiņa Lutera vēstījumu digitālo kopiju, un kā pārsteigums bija senatnīgs dāvinājums arī Latvijas prezidentam. Aicināto viesu vidū bija arī dažādu Latvijas konfesiju mācītāji, kuri pēc oficiālās ceremonijas pulcējās pie jaunatklātās plāksnes.

Man patīkams pārsteigums bija Vācijas prezidenta Joahima Gauka mierpilnais izteiksmes veids un dziļi izjustā runa, tas šķiet, pateicoties tiem laikiem, kad viņš kalpoja kā mācītājs.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com