Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvieši arī atgriežas!

Jauna grupa – „Ar pasaules pieredzi Latvijā“

Laikraksts Latvietis Nr. 446, 2017. g. 13. febr.
Uldis Brūns -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Uldis Brūns, Jānis Kreilis „Trompetē“. FOTO Uldis Brūns.

Es biju nesen aizceļojis uz Ziemeļameriku apciemot senus draugus un pie viena runāt latviešu centros tajās pilsētās, kuras es apciemoju, par dubultpilsonības svarīgumu Latvijai, ekonomiski un politiski, un arī par dzīvi Latvijā, no Austrālijā dzimušas personas viedokļa. Man dubultpilsonības tēma un potenciāls dubultpilsonībai palīdzēt Latvijai nākotnē ir bijis tuvs kopš laika, kad kopā ar citiem iesaistītiem ilgstoši lobēju Saeimā par pilsonības loka paplašināšanu. Ceļošanas laikā, blenžot internetā, biju ievērojis facebook lapā, ka jauna grupa ir aktivizējusies Latvijā, kura saucās Ar pasaules pieredzi Latvijā. Un par šo būs stāsts.

Atgriežoties Rīgā, es noskaidroju, kur un kad šī jaunā grupa tiekas un tad noteiktajā vakarā aizsoļoju uz muzikālo bāru – restorānu Trompete, lai noskaidrotu, kas tur īsti notiek. Ienākot, ar mani sasveicinājās grupas organizators Jānis Kreilis, palūdza pierakstīties un vārdu zīmīti piespraust pie žaketes, un tad es pie galda ieņēmu vietu. Pie galda sēdošie ātri viens ar otru iepazināmies un pastāstījām, ko mēs darām un no kurienes mūsu iepriekšējā pieredze. Telpa ātri piepildījās ar caurmērā jauniem cilvēkiem. Tad pie mikrofona viens pēc otra runāja trīs iedvesmojoši runātāji. Toms Kreicbergs – autors un baņķieris, Catchbox mētājamo mikrofonu izstrādātājs un kompānijas dibinātājs Miķelis Studers un Eva Kataja – uztura speciāliste.

Pēc tam bija brīvais mikrofons un arī darbu sludinājumi izteikti klātesošiem. Noslēgumā klausītāji pasēdēja vai staigāja pa telpu un brīvā gaisotnē runāja un tīklojās (networked) ar citiem. Bija ļoti viegli uzņemt kontaktu, jo katram jau sava pieredze, studējot un dzīvojot ārzemēs, ar kuru uzsākt runu. Bija ļoti daudz pozitīvas enerģijas, un iepazinos ar daudziem iedvesmojušiem cilvēkiem.

Man interesēja, kā šī grupa iesākās, tās mērķi un plāni nākotnē un tādēļ sarunāju interviju ar Jāni Kreili pāris dienas vēlāk. Ideja grupai esot radusies sarunā ar Ilzi Garozu, Pasaules Brīvo latviešu apvienības ģenerālsekretāri, un veselu rindu dalībniekiem, kurus es šeit nenosaukšu, bet kuri ir minēti grupas mājaslapā uz facebook. Doma bija, ka 18. novembrī uz valsts svētkiem varētu rīkot tādu neformālu runas un tīklošanās vakaru. Daniels Liepiņš no Kanādas, kurš ir menedžeris Trompetē, bija gatavs dot atbalstu un arī mājvietu grupai. Bez īpašas sludināšanas ieradās ap 40 cilvēki. Vakarā, kad es tur biju, sanāca ap 60, un ir jau pieteikušās pāri par 400 personas mājaslapā. Ir sanākusi tāda kā atbalsta grupa cilvēkiem, kuri ir izstudējuši vai arī dzīvojuši ārzemēs un atgriezušies Latvijā.

Jānis Kreilis, kuram šogad būs 29 gadi, pārbraucis pēc studijām prestižajā Kolumbijas (Columbia) universitātē Amerikā ar maģistra grādu starptautiskās attiecībās (enerģijas vadībā un pārvaldē). Audzis Purvciemā, vecākais no diviem brāļiem, viņš ir pirmais savā dzimtā ar universitātes izglītību un arī studentu korporācijas Lettonia komiltonis. Pēc vidusskolas Jānis nodzīvojis ārzemēs 9 gadus, strādājis ar projektiem naftas un gāzes uzņēmumā tādās valstīs kā Bruneja, Gāna, Nigērija un Katara un starp citām valodām pārvalda latviešu, angļu, krievu, bulgāru un zviedru valodu. Atgriezies Latvijā, viņš gribēja iepazīties ar cilvēkiem un iesaistīties, un saprata, ka šāda grupa varētu arī citiem palīdzēt. Sadarbojoties ar vienu, t.s., startapu (start-up) Ņujorkā, viņam arī atliek laiks sabiedriski iesaistīties un arī mācīt šeit skolā. Kā var saprast, Jānim patīk valodas, un sākumā viņš pat bija domājis iesaistīties diplomātijā. Pirms atgriešanās Latvijā, viņš vispirms gribējis iegūt ārzemju darbu pieredzi privātajā sektorā, ko arī ir panācis.

Jānis stāsta, ka pašlaik grupa vēl attīstās, bet ir iedīglis pilsoniskā iesaistīšanā, brīvprātīgo iesaistīšanos sabiedriskos projektos un vieta, kur dzirdēt, ko citi dara, un meklēt, vai palīdzēt citiem atrast darbu caur līdzīgajiem. Grupai nav vēl galamērķis, bet var sajust, ka šeit ir kopā sanākuši talantīgi un spējīgi cilvēki, kuri vēlas kaut ko pozitīvu veidot Latvijā un Latvijai, nevis čīkstot, bet strādājot.

Lai veicas!

Uldis Brūns
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com