Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Austrālijas novusa meistarsacīkstes Melburnā

Centrālkrasta novusa kopas darbība ir izbeigta

Laikraksts Latvietis Nr. 447, 2017. g. 19. febr.
I.M. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sēž no kreisās: G. Vagare (rezultāti), P. Mežaks (1.v, 2.dub), R. Puisēns (1.dub.), S. Migle (rezultāti), R. Mancs (atspirdzinājumi). Stāv: E. Nemme (1.dub.), D. Pešudovs (2 v.), N. Paegle (atspirdzinājumi), L. Pešudova (1. dāmām), I. Mirovics (3. V.), E. Jansons (3.dub.), D. Jansons (3. dub.),  J. Grīnbergs (2. dub.). FOTO no Ivara Mirovica privātās kolekcijas.

2017. g. Austrālijas latviešu novusa meistarsacīkstes 28. un 29. janvārī deva sākuma cerību uz 27 spēlētāju piedalīšanos, kas būtu iezīmējis novusa spēles uzplaukumu šodienas apstākļos. Diemžēl 8 stundas pirms sacīkšu sākuma (tas ir pulksten divos naktī) pienāca ziņa, ka nelaimīga gadījuma dēļ 4 Adelaides spēlētāji nevarēs ierasties. Tā nu bija jāapmierinās ar 23 spēlētājiem. Laimīgā kārtā visi Sidnejas pieteiktie spēlētāji – Rihards Puisēns, Edgars un Rūdis Nemmes, Imants Graudiņš un Helmuts Šulcs bija uz strīpas sestdienas rītā.

Vienspēlēs 28. janvārī pirmā vietā pienāca Pēteris Mežaks, saņemot arī 2017. g. ceļojošo kausu. Otrā vietā palika Dimis Pešudovs un trešo vietu sasniedza Ivars Mirovics; visi trīs šoreiz bija melburnieši. No trim dāmu spēlētājām Linda Pešudova tika izvērtēta kā labākā, un viņai tika piešķirts virtuālais ceļojošais dāmu kauss. Fiziskais reālais kauss, adelaidiešiem neatbraucot uz sacīkstēm, bija palicis neatvests. Uz to būs jāpagaida.

Dubultspēlēs svētdien 29. janvārī pirmie pienāca sidnejieši Rihards Puisēns ar Edgaru Nemmi, saņemot arī 2017. gada ceļojošo kausu. Otrie pienāca melburnieši Pēteris Mežaks ar Juri Grīnbergu, trešo vietu atkal izcīnīja Melburnas pāris – Edvīns Jansons ar dēlu Dīnu.

Pēcpusdiena nobeidzās ar trofeju pasniegšanu un turnīra vadītājam Aleksandram Grimmam izsakot pateicību Sidnejas ciemiņiem par atbraukšanu un mājiniekiem par palīdzību turnīra izrīkošanā un izvešanā.

Pēc labi ieturētas maltītes, noskalotu ar attiecīgiem pelnītiem atspirdzinājumiem, visi jutās labā omā, lai nodziedātu sava iecienītā sporta novusa himnu un vēl rindu latviešu tautas dziesmas. Dziesmas gan šoreiz neskanēja tik augstā mūzikas līmeni kā parasts, jo varēja manīt Centrālkrasta novusa kopas iztrūkumu; Andri Ruņģi, tu pietrūki!

Varējām saprast no Sidnejas kopas vadītāja Riharda Puisēna ziņojuma, ka Centrālkrasta novusa kopas darbība ir izbeigta, vairākiem spēlētājiem pieslejoties Sidnejas kopai un trim spēlētājiem – Pešudovu dzimtai – pārceļoties uz Melburnu. Rihards vēl pacēla dažādus jautājumus, ko Sidnejas kopa varētu darīt nākotnē, lai pievilktu jaunus spēlētājus. Viena doma esot izlietot iekrātos līdzekļus un atbalstīt jaunos spēlētājus, sedzot ceļa izdevumus braucienos uz citām pilsētām.

Šeit varbūt var pieminēt, ka Melburnas kopa ir piesaistījusi pēdējo 18 mēnešu laikā 9 jaunus spēlētājus, radot patīkamu sabiedrisku vidi un labas treniņu iespējas, jauniem ātri apgūstot spēles māku. Šie jaunie spēlētāji, bez izņēmuma, visi īsā laikā sasnieguši augstu novusa spēles izpratni un māku, kas šajā turnīrā atkal skaidri parādījās.

Kad laiks bija pienācis šķirties, ar siltiem rokas spiedieniem un nemākslotiem solījumiem visi atkal apņēmās satikties nākošās sacīkstēs šī gada aprīļa mēnesī Sidnejā.

I.M.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com