Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Mazās bildes Melburnā“

Aicinājums piebiedroties

Laikraksts Latvietis Nr. 447, 2017. g. 19. febr.
Anda Banikosa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Laimas podziņu bilde. FOTO Anda Banikosa.

3x3 Mākslas ievirzē gatavo podziņu bildes. FOTO Anda Banikosa.

Izstāde tiek rīkota sadarbībā ar mūzikas un mākslas festivālu BILDES un BILŽU BIROJU Latvijā; tā veltīta Latvijas 100 gadu atcerei.

Izstāde notiks Melburnā, 2018. gada novembrī. Rīkotājas Austrālijā – Anita Andersone un Anda Banikos.

Kas ir „BILDES“?

Par festivālu BILDES raksta tā veidotāja Tija Auziņa no BILŽU BIROJA Latvijā.

BILDES ir senākais mūzikas un mākslas festivāls Latvijā, kas jau no 1985. gada apvieno Latvijas blūza, roka, folka un citu visdažādāko žanru un stilu mūziķus, iepazīstina klausītājus ar Latvijas mūzikas aktualitātēm, tieši festivālam sagatavotiem projektiem, kā arī rosina mūziķu jaunradi tēlotājmākslā. Festivāla norisēs piedalās arī mākslinieki un citu radošo profesiju pārstāvji.

Kopš 1995. gada BILŽU izstādes ir tematiskas. Izstādes dalībnieki apgleznojuši galda virsmas, šķīvjus, kreklus, veidojuši instalācijas no datortehnikas elementiem, kā arī darinājuši brīnumainus pogu darbus, par objektu mākslinieciskās domas izpaušanai izmantojuši krēslus, spilvenus un deķus, karotes, čemodānus, Reebok botas un lietussargus, paklājus un Electrolux putekļusūcējus, radījuši mandalas un maskas, mākslas darbu veidošanā kā elementus uzmantojuši ciparus un burtus. 2015. gadā, sagaidot festivāla 30 gadu jubileju, tapa izstādes BILŽU sēta un BILŽU vārti, kas tika apvienotas vienotā ekspozīcijā BILŽU sēta pilsētā un bija apskatāma Rīgā, Līvu laukumā. 2016. gadā tapa izstāde BILŽU puķu dārzs. Plašāka informācija par festivālu www.bildes.lv.

Kas ir „MAZĀS BILDES“?

MAZĀS BILDES ārpus Latvijas pirmo reizi tika rīkotas 2013. gadā Briselē. Pasākums, tāpat kā Latvijā, notika BILŽU sajūtās. Mūziķi, mākslinieki, arhitekti, diplomāti un citas radošas personības mālēja, dziedāja, meklēja savas krāsas un skaņas, lai padarītu krāsainākus un skanīgākus kopā būšanas mirkļus. Pasākums deva iespēju daudziem pasākuma dalībniekiem ļauties iepriekš nepazītam mākslas un mūzikas vilinājumam – iemācīties ko jaunu un rast sevī agrāk neapjaustas radošas izpausmes skaņās un bildēs. MAZAJĀM BILDĒM tāpat kā BILDĒM ir izveidots savs logo, tā autors ir Uldis Baltutis, mākslinieks no Liepājas. Mūsu saistīto pasākumu himna ir Tikai tā! (U.Marhilēvičs/G.Račs).

Darbi jau top!

MAZĀS BILDES MELBURNĀ izstādei esam iecerējušas podziņu darbus sakopot no visas Austrālijas un dažas arī no tālākām malām.

Kas ir „PODZIŅU BILDES“?

Tie ir mākslas darbi jebkurā mēdijā; saistošie noteikumi ir:

1. darbā ir jāpielieto pogas,

2. mākslas darbam ir jābūt saistība ar kādu latviešu dziesmu.

Kāpēc „PODZIŅU BILDES“?

Viena no BILŽU interesantākajām un apjomīgākajām izstādēm bijusi izstāde Pogas un podziņas 2003. gadā Rīgā. Esam vienojušās ar BILŽU rīkotājiem par šīs idejas izmantošanu un realizēšanu arī Austrālijā. Šī gada nupat kā aizvadītajā 3x3 saieta mākslas ievirzē tapa jau vairāki podziņu darbi, kuru autori ir no visām trim paaudzēm! Tagad aicinām visus, kuri vēlētos mums piebiedroties šajā pasākumā, sazināties ar Andu (anda@banikos.net.au), mob. tālr.: 0409 180 346.

Izstādes vienojošais un galvenais elements – pogas! Lieta, kas pazīstama ikvienam! Kreklos, blūzēs, mēteļos, svārkos un biksēs pogas mūs pavada ik dienu. Mūsuprāt, pielietojot šo tik ierasto lietu, iespējams ļaut vaļu fantāzijai. Aicinām, izmantojot pogu daudzveidīgo formu, materiālu un krāsas, veidot skaistus un interesantus mākslas darbus!

Šis pasākums ir domāts visiem – iepriekšēja mākslas pieredze nav nepieciešama; ģimenes var arī kopīgi gatavot darbus. Visi ir laipni lūgti piedalīties! Esam iecerējuši rīkot darbnīcas mākslas darbu veidošanai Latviešu Namā vēlāk šogad. Būtu labu uzzināt, apmēram, cik būtu interesenti!

Aicinām arī ziedot pogas mūsu kopīgai izstādei. Ja jums mājās ir nevajadzīgas pogas, labprāt tās izmantosim šim pasākumam! Sirsnīgs paldies tiem, kuri jau pogas mums ir atgādājuši!

Anda Banikos
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com