Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Par izcilu sniegumu gada garumā“

Lielās mūzikas balvas 2016 nominanti

Laikraksts Latvietis Nr. 448, 2017. g. 22. febr.
Rinta Bružēvica -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas Nacionālās operas koris. FOTO Agnese Zeltiņa.

Latvijas Radio bigbends. FOTO Publicitātes foto.

„Schola Cantorum Riga“. FOTO Ansis Klucis.

Lielās mūzikas balvas 2016 (LMB 2016) kategorijā Par izcilu sniegumu gada garumā ir nominēti – Latvijas Nacionālās operas koris, diriģents Aigars Meri; Latvijas Radio bigbends, vadītājs Māris Briežkalns, mākslinieciskais vadītājs Raimonds Pauls, muzikālais vadītājs Kārlis Vanags; vokālā grupa Schola Cantorum Riga, vadītājs Guntars Prānis.

Balvu pasniegšanas ceremonija ar ilggadējā sadarbības partnera Hennessy atbalstu notiks 7. martā Latvijas Nacionālajā operā plkst. 19.00. Pasākumu tiešraidē atspoguļos Latvijas Radio 3 Klasika pllst. 19.00 un Latvijas Televīzijas 1. kanāls atliktajā tiešraidē plkst. 22.05.

Latvijas Nacionālās operas (LNO) korim, kura kormeistars kopš 2006. gada ir Aigars Meri, pagājušais gads bijis nozīmīgs kvalitātes un pašapziņas uzrāviens, ne vienā vien LNO iestudējumā pārliecinot gan ar muzikālajām kvalitātēm, gan ar spilgtu aktiermeistarību. Jo īpaši krāšņi šis kolektīvs uzplauka Džuzepes Verdi Makbetā, Ērika Ešenvalda operas Iemūrētie un arī Pētera Čaikovska Jevgeņija Oņegina jauniestudējumos.

Latvijas Radio bigbends ieņem nozīmīgu vietu Latvijas džeza mūzikas vēsturē un tagadnē. Pēc 16 gadu pārtraukuma leģendārais džeza kolektīvs aktīvu darbību atsāka 2012. gadā un pērn svinēja savas dibināšanas 50. gadadienu. Nozīmīgo jubileju bigbends ieskandināja ar ļoti augstā profesionālā līmenī īstenotām tehniski sarežģītām un mākslinieciski spilgtām programmām, kā koncertos, tā arī ieskaņojumos aizrautīgi popularizējot latviešu džeza mūziku un sadarbojoties gan ar pasaules līmeņa mūzikas leģendām, gan jaunajiem talantiem. Latvijas Radio bigbenda pamatsastāvā šobrīd ir vieni no labākajiem Latvijas džeza mūzikas pārstāvjiem. Kolektīva direktors ir Māris Briežkalns, pie diriģenta pults un arī mūziķu rindās allaž spožs ir Kārlis Vanags, bet orķestra patrons un mākslinieciskais vadītājs ir maestro Raimonds Pauls.

Vokālā grupa Schola Cantorum Riga jau vairāk nekā divas desmitgades profesionāli un mākslinieciski augstvērtīgi atskaņo senās mūzikas repertuāru, īpašu lomu savās programmās atvēlot gregoriskajam korālim. Ansambļa mākslinieciskais vadītājs ir Guntars Prānis. Viņa dibinātais ansamblis ir viens no šī mūzikas novada celmlaužiem Latvijā. Kaut goda vieta mūziķu bagātīgajā repertuārā ir viduslaiku mūzikai, ik pa laikam to papildina arī kāds tieši viņiem rakstīts jaundarbs. Aizvadītajā gadā vokālā grupa ar vairākiem koncertiem klausītājus priecēja Latvijā un arī tālu aiz tās robežām, uzstājoties gan pilsētās, gan nelielās lauku baznīcās, un nereti savas programmas veidojot arī koncertlekciju formā. Pērn Schola Cantorum Riga papildināja ierakstu klāstu un Rīgas Doma unikālajā akustikā iedziedāja albumu Domus Mea, kas jau paguvis saņemt atzinīgus vērtējumus arī no ārzemju kritiķiem.

Rinta Bružēvica
„Latvijas koncertu“ sabiedrisko attiecību speciālisteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com