Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Man dziesmiņu nepietrūka“

PBLA Tautasdziesmu akcijas Otrās daļas rezultāti

Laikraksts Latvietis Nr. 449, 2017. g. 3. martā
Daina Grosa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

PBLA Izglītības padomes izsludinātās tautasdziesmu akcijas Man dziesmiņu nepietrūka otrās daļas rezultāti tagad zināmi.

Populārās dziesmas diasporas skolās, kas piedalījās akcijā ir:

1. vietā: Bēdu, manu lielu bēdu;

2. vietā: Aijā žūžū, lāča bērni;

3. vietā: Seši mazi bundzenieki;

4. vietā: Āvu, āvu, baltas kājas;

5. vietā: Rīga, dimd!

Un pārējās tautasdziesmas pirmajā divdesmitniekā: Kur tu teci, gailīti mans?, Aiz kalniņa dūmi kūp, Maza, maza meitenīte, Pūt, vējiņi, Sijā auzas, tautu meita, Ziedi, ziedi rudzu vārpa, Stāvēju, dziedāju, Kur tu teci, rudzu pele?, Ai, sunīši, nerejati, Jūriņ, prasa smalku tīklu, Pie Dieviņa gari galdi, Tumša, tumša tā eglīte, Kas dārzā?, Aijā, Ancīt, aijā un Suņi zaķim pēdas dzina.

Akcijas otrajā daļā piedalījās 13 diasporas skolas no vairākiem kontinentiem un valstīm – no Briseles (Beļģijā), ASV – Garezera Vasaras vidusskola, San Diego, Sietlas, Ņujorkas, Losandželosas, Ziemeļkalifornijas, Ročesteras, Bergenas (Norvēģijā), Reikjavīkas (Islandē), Mayo (Īrijā), Toronto un Hamiltonas Kanādā.

Šīs dziesmas un vēl 80 dziesmas, kas tika minētas skolu sarakstos parādīsies PBLA izveidotā tautasdziesmu lietotnē (app).

Visas skolas (arī ja nepiedalījās akcijas otrā daļā) ir tagad aicinātas līdz 30. maijam piedalīties akcijas daļā – izveidot filmiņu, kur bērni uzstājas ar vienu no savām mīļākajām tautasdziesmām. Tā varētu būt klase, visa skola, vai pat tikai pāris bērni, kas uzstājas. Filmiņu aicinām ievietot YouTube kanālā un saiti paziņot PBLA rakstiski: info@mandziesminunepietruka.lv

PBLA Izglītības padome no skolu iesniegtajiem sarakstiem izveidos lietotni (app) ar 100 mīļākajām tautasdziesmām (ar dziesmu vārdiem un ierakstītām meldijām), kā arī pievieno skolu YouTube video saites. Šī būs diasporu skolu dāvana Latvijai tās simtgadē.

Akcijas nolikumu var lejuplādēt www.mandziesminunepietruka.lv un tuvāku informāciju var iegūt info@mandziesminunepietruka.lv

Gaidīsim skolu filmiņas!

Daina Grosa
PBLA Izglītības padomes locekle
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com