Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Skolās un bibliotēkās veiktā kopēšana

Autori un izdevēji saņems atlīdzību par to

Laikraksts Latvietis Nr. 449, 2017. g. 3. martā
Iveta Bērziņa-Bebriša -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
KulturasMinistrijaGerbonis

No kreisās: Vija Kilbloka un Dace Melbārde, parakstot vienošanos. FOTO LR Kultūras ministrija.

Kultūras ministre Dace Melbārde un biedrības LATREPRO valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka parakstījušas vienošanos, lai izmaksātu atlīdzību par 2016., 2017. un 2018. gadā iedzīvotāju veikto autordarbu kopēšanu skolās un bibliotēkās. Samaksa tiks veikta no Kultūras ministrijas (KM) budžeta, ik gadu autoriem un izdevējiem izmaksājot gandrīz 100 tūkstošus eiro.

„Noslēgtā vienošanās ir vēl viens solis, lai aizsargātu mūsu autoru tiesības un viņu radošo darbu, kā arī izglītotu sabiedrību par autortiesībām kopumā,“ apliecina kultūras ministre Dace Melbārde.

Atlīdzības lielums noteikts, balstoties uz sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS KM uzdevumā veikto pētījumu Ar autortiesībām aizsargāto darbu reprogrāfiskās reproducēšanas apjomi valsts un pašvaldību izglītības iestādēs un bibliotēkās. Pētījuma mērķis bija aptaujāt visas valsts un pašvaldību izglītības iestādes (kopā 911) un bibliotēkas (kopā 809), lai apzinātu autoru darbu kopēšanas apjomus šajās iestādēs. Pētījumā tika noskaidrots, ka kopējais kopēšanas apjoms 2015. gadā bijis 6 658 521 lappuses.

„Priecājamies, ka autoru un izdevēju darbs ir novērtēts valsts pārvaldē, kas noteikti motivē tālākam darbam un radošai attīstībai. Esam pateicīgi Kultūras ministrijai par politisko gribu un ieguldīto darbu, līdz ar šo vienošanos autori un izdevēji saņems tiem pienākošos atlīdzību, kā tas notiek arī citviet pasaulē,“ ieguvumu akcentē Vija Kilbloka.

Vienošanās noslēgta, lai valsts pārvaldes vārdā īstenotu Autortiesību likuma 35. pantā noteikto pienākumu samaksāt autoriem un izdevējiem taisnīgu atlīdzību par autoru darbu reprogrāfisku reproducēšanu, t.i., – kopēšanu uz papīra. LATREPRO ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kas pārstāv Latvijas autorus un izdevējus, kuri ir tiesīgi saņemt iepriekš minēto atlīdzību.

Iveta Bērziņa-Bebriša
Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
2017. gada 23. februārīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com