Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Draudzīgā aicinājuma sarīkojums

Melburnas Latviešu Biedrības labi apmeklēts sarīkojums

Laikraksts Latvietis Nr. 449, 2017. g. 3. martā
MLB valde -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Daila Piksone un MLB priekšsēde Iveta Laine. FOTO Gundega Druva.

Ivars Štubis. FOTO Iveta Laine.

MLB Draudzīgā aicinājuma sarīkojums notika sestdien, 11. februārī, Melburnas Latviešu nama mazajā zālē. Bija liels prieks redzēt apmeklētājus kuplā skaitā. Ar prieku un lepnumu turpinām šo uzsākto tradīciju – pieminēt mūsu Latvijas bijušo prezidentu Kārli Ulmani, viņa mīlestību pret savu zemi un pret tās nākotnes veidošanu un nostiprināšanu.

Pēc īsa pārskata par Draudzīgā aicinājuma pirmsākumiem un attīstību, ko sniedza MLB priekšsēde Iveta Laine, MLB valdes locekle Daila Piksone nolasīja vairākas Kārļa Ulmaņa atziņas un domu graudus.

Tālāk sekoja organizāciju apsveikumi. Šoreiz apsveikums bija tikai viens no Daugavas Vanagu Melburnas nodaļas priekšsēža Jāņa Kārkliņa. DV Melburnas nodaļa latviešu izglītības iestādēm ir ziedojusi $5950,00. Par to varam būt ļoti pateicīgi. Sekoja viens personīgs ziedojums no Induļa Piksona MLB Daugavas skolai. Par ziedojumiem esam ļoti pateicīgi.

Tālāk sarīkojuma dalībniekiem bija iespēja noskatīties Dzintras Gekas dokumentālo filmu Tēvi tur. Filma stāsta par Padomju Savienības okupācijas gados uz Sibīriju izsūtīto vīriešu – tēvu likteņiem. Kādu dramatisku iespaidu šis izsūtījums atstāja ne tikai uz pašiem izsūtītajiem, bet viņu bērniem, uzaugušiem bez tēva mīlestības. Filmā ir izcelta Sibīrijas bargā daba un milzīgais plašums, bet galvenais smagie izsūtīto apstākļi, bezpalīdzība un netaisnība.

Sarīkojuma noslēgumā mākslinieks Ivars Štubis skatītājus iepriecināja, nospēlējot divas latviešu tautas dziesmas. Īpaši jauki bija noklausīties viņa paša apdarē veidoto latviešu tautas dziesmu Jūriņ prasa smalku tīklu. Liels paldies māksliniekam.

Pateicamies arī visiem apmeklētājiem.

MLB Valde
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com