Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas karogs Kanberas televīzijā

Daudzkultūru festivāls (Multicultural Festival) Kanberā (1)

Laikraksts Latvietis Nr. 449, 2017. g. 3. martā
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Sprigulīši“ dejo Palēciena deju. FOTO Egons Eversons.

Latvijas novietne - no kreisās Vita Eversone, Ilze Lapsa-Beilsa (Bales) un Kristīne Saulīte FOTO Egons Eversons.

Jau trešo gadu pēc kārtas varēja skatīt Latvijas valsts stūrīti (ES paspārnē) Kanberā gadskārtēji notiekošajā Daudzkultūru festivālā.

Tas notiek vienā no lielajiem Kanberas iepirkšanās centriem – Civic. Atskaitot galvenās satiksmes ielas, visu pārējo ielu satiksme ir slēgta, un visur – ielās un laukumos ir novietnes, kur daudzas pasaules valstis stāsta un informē apmeklētājus par savu valsti, vēsturi un kultūru. Daudzas šo tautu novietnes par samaksu piedāvā savu tautu ēdienus un dzērienus, arī alkoholiskus (ļoti garšīgs bija lietuviešu alus). Te jāpiemin, ka ES paspārnē esošās novietnes nevarēja tirgoties ar ēdieniem ne dzērieniem.

Uz speciāli uzbūvētām estrādēm ar priekšnesumiem uzstājas šo daudzo tautu mākslinieki – dejotāji, dziedātāji, instrumentālisti. Viņu vidū bija arī Kanberas latviešu tautas deju kopa Sprigulītis Valda Strazda vadībā. Viņi dejoja 6 dejas, un viņu krāšņie, baltie Abrenes tautas tērpi izcēlās citu tautu spilgto, raibo tērpu vidū.

Kā jau iepriekšējās reizēs, arī šogad, saziņā ar Latvijas vēstniecību Austrālijā, atbildīgi par Latvijas novietni šajā festivālā bija Vita un Egons Eversoni. Praktisko darbu un iekārtošanu veica jaunākā paaudze – Ilze Lapsa-Beilsa (Bales) ar vairākiem palīgiem.

Novietnes māksliniecisko izkārtošanu veica Dace un Pīters Dedekers (Peter De Deckker). Manuprāt, tā bija gaumīgākā un iespaidīgākā novietne pārējo novietņu vidū. Tur bija ielikta daļa mūsu tautas pūra, acij vieglā skatījumā.

Garāmgājējus interesēja mazās pašdarinātās (Egons Eversons) jostu aušanas stellītes, ar kurām Vita Eversone demonstrēja jostu aušanas māku.

Arī šogad ciemos no Melburnas bija LAAJ vadītāja Kristīne Saulīte ar vīru Pēteri. Viņa, kopā ar Ilzi Lapsu-Beilsu, abas tautas tērpos, lielu dienas daļu apmeklētājiem sniedza informāciju par Latviju. Apmeklētāju vidū bija Reičela Stīven-Smite (Rachael Stephen-Smith) – Multicultural Affairs ministre Kanberā.

Aptuveni dati liecina, ka festivāla apmeklētāju skaits, neieskaitot Kanberas iedzīvotājus, bija vairāki simts tūkstoši.

Televīzijā Kanberas ziņās varēja skatīt šajā festivālā notikušo, un redzēt Latvijas novietni ar Latvijas karogu.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com