Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu soprāns Gunta Cēse

Atgriezusies Melburnā

Laikraksts Latvietis Nr. 450, 2017. g. 9. martā
Anita Andersone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Gunta Cēse. FOTO Publicitātes foto.

Gunta Cēse pirmo reizi Austrālijā viesojās 2015. gada septembrī, piedaloties Starptautiskajā Elizabetes Koneles dramatiskajiem soprāniem veltītajā konkursa finālā Sidnejā.

Pēc konkursa Gunta apceļoja arī draugus Melburnā un Adelaidē, abās pilsētās uzstājoties ar operu āriju programmu, kā arī sniedzot dziedāšanas meistarklases Adelaides Konservatorijas vokālās nodaļas studentiem un strādājot pie Melburnas jauktā kora DAINA vokālā skanējuma.

Šoreiz dziedātāja ir atbraukusi uz Austrāliju atvaļinājumā, pirms lielas darba spriedzes uzsākšanas Vācijā. Septembrī viņa pārcelsies uz Štrālzundes pilsētu pie Baltijas jūras, kur divus gadus būs Pomerānijas Operas soliste un dziedās dažādas lomas, kā piemēram, Amēliju Dž. Verdi operā Masku balle, Dž. Pučini Tosku (titullomā), Blānšu A. Previn Ilgu tramvajs u.c. Pašlaik dziedātāja ir brīvmāksliniece un dzīvo Nirnbergā, bet uzstājas ar koncertiem visā Vācijā, kā arī ir vokālais pedagogs Nirnbergas Pilsētas teātra bērnu operas korī.

Soprāns viesojas tikai Melburnā, atkal strādājot ar kori DAINA un arī uzdāvinot Melburnas tautiešiem koncertu Latviešu namā un priekšnesumu plašākai publikai Melburnas pilsētas centrā – St Michael's Uniting Church.

Operas vakars intīmā gaisotnē

ar vīnu un sieru piektdien, 10. martā, no plkst. 19.00 (sākums plkst.19.30), Melburnas Latviešu nama kafejnīcā, 3 Dickens Street, Elwood. Sarīkojums notiks Nama mājīgajās kafejnīcas telpā, sēžot pie galdiņiem, iemalkojot vīnu, baudot uzkodas. Programmā iekļauti R. Vāgnera, P. Čaikovska, Dž. Pučīnī, Dž. Verdī, A. Previna, J. Mediņa, A. Kalniņa, E. Dārziņa, A. Jurjāna un J. Vītola skaņdarbi. Guntu Cēsi pavadīs austrāļu pianists un komponists Jacob Abela. Ieeja: $25/$20 (pazem.); skolas audzēkņiem bez maksas. Vīnu, sieru un pīrāgus varēs iegādāties uz vietas. Ieejas maksā iekļauta pirmā vīna glāze. Pieteikšanās Operas mūzikas vakaram vēlama, sazinoties ar Anitu Andersoni: granita@ozemail.com.au vai 0411 263 973.

Operu ārijas ērģeļmūzikas koncertu sērijas ietvaros

Iepriekšējā dienā Gunta Cēse uzstāsies arī Ērģeļmūzikas koncertsērijas ietvaros St Michael's baznīcā, Collins un Russell ielu krustojumā, pilsētas centrā. Iepriekšējo reizi, kad Gunta viesojās Melburnā, Gunta tika uzlūgta dziedāt St Michael's Day dievkalpojumā šajā pašā baznīcā. Pavadījumu atskaņos pieredzējušais ērģelnieks un baznīcas muzikālās dzīves vadītājs Rīss Boaks (Rhys Boak).

Koncerts notiks ceturtdien, 9. martā, plkst. 13.00 – 13.30. Gunta Cēse dziedās Dž. Verdī, R. Vāgnera un P. Čaikovska operu ārijas. Ieeja bez maksas.

Anita Andersone
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com