Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kalpaks. Leģionāri. Kurzemes cietoksnis

Piemiņas sarīkojums Adelaidē

Laikraksts Latvietis Nr. 450, 2017. g. 9. martā
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Sarīkojuma dalībnieki. FOTO Pēteris Strazds.

Apvienotais vīru koris „Daugava“ un Vanadžu ansamblis. Diriģente Inese Laine (no kreisās). FOTO Pēteris Strazds.

Un tautas brīvība ir jūsu kapu rota,
Kas cauri mūžiem zemi apstaros'.

Jānis Akuraters

Šāda moto paspārne risinājās Daugavas Vanagu atceres sarīkojums Adelaidē, sestdien, 4. martā, pieminot mūsu tautas pēdējo simts gadu varoņus. Kad zālē bija ceremoniāli ienests karogs, nodaļas priekšniece Gunta Rudzīte īsumā atgādināja klātesošiem par tautas upuriem pagātnē un šo dienu reāliem draudiem mūsu tēvzemes brīvībai un pastāvēšanai. Agresija no austrumiem izpaužas gan melīgajos un nicinošajos vārdos, gan ieročos. Mums jābūt allaž modriem.

Ilga Vēvere pasniedza vizuālu priekšnesumu Ziemassvētku kaujas mūsdienu skatījumā, ko bija sakopojis pulkvedis Jānis Hartmanis Latvijā. Šī prezentācija kuplināja un pasvītroja priekšnieces teikto par latviešu pirmā karaspēka upuriem. Turklāt kļuva skaidrs, ka latviešu centienus pret vāciešiem nodeva krievu karavadoņu nemākulība kara gaitu plānošanā, un Sibīrijas pulki, kuri gluži vienkārši aizbēga no kaujas. Arī ziemas sals radīja nelabvēlīgus apstākļus. Taču beigās ar milzīgām grūtībām un zaudējumiem latvieši izcīnīja savu brīvo valsti. Ja katra bilde atsver tūkstoš vārdus, tad mēmās bildes uz ekrāna runāja patiešām skaļu valodu.

Kopdziesma Daugav' abas malas ievadīja sarīkojuma koncerta daļu, ko turpināja pianists Raimonds Jaudzems ar V. A. Mocarta un J. F. Burgmillera klavieru darbiem. Vanadžu Ansamblis sniedza trīs dziesmas, to skaitā Kārļa Alberta 1943. gadā Rīgā apbalvoto Par zemi ko mīlam.

Karavīra pēdējā vēlēšanās jau pirmajā dzejoļa rindiņā ir pavisam skaidra: Uz pašas sirds liec latvju zemes sauju... Šo Aijas Vilnis dzejoli ar viscaur aizkustinošiem vārdiem lasīja Astra Kronīte. Rindiņa ...un krūtīm pārklāj svēto karogu izraisīja mitrumu ne vienā vien acī.

Vīru koris Daugava bravūrīgi nodziedāja trīs dziesmas par dzimtenes skaistumu un vīru drosmi, tad pievienojās Vanadžu ansamblis, lai kopīgi skanētu vēl divas dziesmas. Abus korus diriģē Inese Laine.

Pēc divdesmit piecu minūšu pārtraukuma, turpat sešdesmit viesi sēdās pie svētku galda, lai svinētu DV Adelaides nodaļas 65 gadu dibināšanas jubileju, bet tas ir cits stāsts.

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“

DV Adelaides nodaļas priekšnieces Guntas Rudzītes uzruna >>Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com