Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Komunikācijas laikmets

Laikraksts Latvietis Nr. 457, 2017. g. 2. maijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Mēs dzīvojam modernā, ātrās komunikācijas laikmetā. Izņemam mobilo telefonu no kabatas, piespiežam pirkstu pie ekrāna (vai vienkārši skaļi pasakām, ko vēlamies) un tūlīt runājam ar cilvēku otrā pasaules malā. Un ne tikai runājam, bet varam arī saredzēties.

Tas, patiešām, ir apbrīnojami, sevišķi, ja atceramies, kāda bija saziņa starp Latviju un Austrāliju pēdējos padomju okupācijas gados. Latvijā bija jāpiesaka telefona saruna uz ārzemēm. Protams, parasti nevarēja uzreiz, bet gan tikai kaut kad pēc pusnakts. Steidzamās sarunas bija dārgākas. Un tad bija jāgaida, kamēr saņēma zvanu no telefona centrāles, ka savienojums uzstādīts.

Pati saruna bija kā laimes spēle – dažreiz varēja sadzirdēt un dažreiz varēja tik nojaust, ka līnijas otrā galā kāds runā.

Tagad viss ir pilnīgi savādāk. Vismaz līdz mirklim, kad sakaru pakalpojums sabojājas.

Tāda ķibele piemeklēja laikraksta Latvietis redakciju Melburnā – ceturtdienas vakarā bez brīdinājuma pārstāja darboties fiksētais telefons un internets. Nevarējām ne zvanīt, ne Skaipot, ne sūtīt vai saņemt e-pastus. Pilnīgi incommunicado. Gandrīz...

Ar mobilā telefona palīdzību tika uzņemts kontakts ar ārpasauli. Telefona un interneta pakalpojumu nodrošinātājs – firma iiNet – apgalvoja, ka no viņu puses viss ir kārtībā. Bet viņi varētu kādreiz atsūtīt tehniķi, lai uz vietas pārbaudītu. Kādreiz...

Un tā vairākas dienas pēc kārtas, atvienojot vadus no kontakta, liekot atpakaļ ar un bez interneta filtriem, izmēģinot dažādas kombinācijas, cerējām, ka atradīsim, kur mūsu galā ir tā vaina. Bet nekā. Kā nedarbojas, tā nedarbojas.

Paziņas palīdzēja ar uzmundrinošiem stāstiem – ka viņi pazīst cilvēkus Melburnā, kuri ir bijuši atstāti divas nedēļas bez interneta. Mums neesot ko vēl sūdzēties pēc tikai pāris dienām.

Un tā laikraksts kavējas un kavējas.

Līdz kamēr plkst.5 pirmdienas rītā pēkšņi, bez kāda brīdinājuma, viss atkal darbojas. Kāda varena sajūta, kad vārti uz pasauli atvērušies, un ziņas steidzās abos virzienos. Tad tikai var īsteni saprast, cik mēs esam atkarīgi no modernās saziņu tehnoloģijas, jo bieži ir grūti novērtēt to, kas ir it kā pašsaprotams.

Atvainojamies lasītājiem par kavējumu laikraksta 457. numura iznākšanai.

Lieki piebilst, ka tā arī nekāds iiNet tehniķis ne atnāca, ne pieteicās.

GN
2017. g. 2. maijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com