Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Būs jauni dižozoli!?

4. maija Baltā galdauta svētki

Laikraksts Latvietis Nr. 457, 2017. g. 2. maijā
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas Valsts mežu sagatavotie pamudinājumi – iesaiņoti ozolu stādiņi. FOTO Aina Gailīte.

Preses konference par Latvijas valsts simtgades atklāšanu. FOTO Aina Gailīte.

Preses konference. No kreisās: LR kultūras ministre Dace Melbārde, LR iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks. FOTO Aina Gailīte.

Šogad 4. maija Baltā galdauta svētkiem pievienojas Latvijas simtgades atklāšana ar simts ozolu stādīšanu gar Latvijas robežu. Ozolus stādīs valsts oficiālās un sabiedrībā pazīstamas personas noteiktās vietās.

Akciju Apskauj Latviju rīko tās iniciatori – Iekšlietu ministrijas dienesti kopā ar Latvijas valsts simtgades biroju un Latvijas 45 pierobežas pašvaldībām, Latvijas mazpulkiem, Jaunsargiem, kuri ir uzņēmušies tālākās rūpes par nākamajiem dižozoliem. Ozolu stādīšanas vietas katra pašvaldība ir izvēlējusies simboliskas vai vēsturiskas, piemēram Rīgā, – pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa katram ozolam būs pievienota norāde, ka tas ir Latvijas simtgades ozols. Vērienīga akcija, kas liek iesilt sirdij.

Baltā galdauta svētku doma ir būt kopā ar smaidu, sarunām vai dziesmu un daudz ko citu, kas mums ir svarīgs. Ikviens ir aicināts klāt savu Balto galdautu.

Par šīm divām interesantajām tēmām Latvijas simtgades birojs 25. aprīlī sniedza oficiālu informāciju preses konferencē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā: „Latvijas valsts simtgades atklāšanas – Baltā galdauta svētku un akcijas „Apskauj Latviju“ prezentācija“.

Starp pasākuma runātājiem bija arī kultūras ministre Dace Melbārde, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks.

Latvijas Valsts meži bija sagatavojuši ļoti praktisku pamudinājumu – iesaiņotus ozolu stādiņus; man bija doma vienu nodot draugiem, lai iestāda, bet nebiju pārliecināta par viņu vēlmi turpmākos gadus pieskatīt kociņu. Tāpat par Balto galdautu pie savas mājas, kurā dzīvo 98% nelatviešu, es iegūtu tikai tradicionālo apzīmējumu... fašistka. Tādēļ man atliek tikai priecāties par citiem un fotografēt.

Svinēsim svētkus ar prieku un lepnumu.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com