Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Bērni bez vecāku gādības

Valsts prezidents aicina uz aktīvāku rīcību

Laikraksts Latvietis Nr. 457, 2017. g. 2. maijā
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja - Prezidenta preses dienests -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: LR labklājības ministrs Jānis Reirs, Valsts prezidents Raimonds Vējonis. FOTO Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

Bērnu interesēm un vajadzībām beidzot ir jābūt uzmanības centrā. Valsts un pašvaldības nedrīkst uzturēt institūciju sistēmu, kas nenodrošina bērnu pilnvērtīgu un harmonisku attīstību,” uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, pirmdien, 24. aprīlī, tiekoties ar labklājības ministru Jāni Reiru.

„Ir nepieciešama aktīvāka atbildīgo institūciju rīcība, lai valsts pildītu tās pienākumu īpaši rūpēties par bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības. Ikvienam bērnam ir jādod iespēja uzaugt ģimenē vai ģimeniskai videi pietuvinātos apstākļos,“ teica Raimonds Vējonis.

Sarunas gaitā Valsts prezidents izvaicāja labklājības ministru par deinstitucionalizācijas procesa gaitu un panākto progresu, lai bērnunamu vietā veidotu bērnu vajadzībām atbilstošus sabiedrībā balstītus pakalpojumus, sniegtu nepieciešamo atbalstu audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem, kā arī palielinātu to skaitu.

„Deinstitucionalizācijas procesu nepieciešams vadīt un uzraudzīt. Svarīgi, lai deinstitucionalizācijai paredzētie Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļi stiprinātu ģimeniskās ārpusģimenes aprūpes formas, kā arī palielinātu tām pieejamo atbalstu,“ sacīja Raimonds Vējonis.

Amatpersonas arī pārrunāja plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par notikumiem Jelgavas bērnunamā. Valsts prezidents uzsvēra, ka atbildīgajām institūcijām ir jādara viss iespējamais, lai medijos aprakstītie pārkāpumi nevarētu notikt nevienā no Latvijas bērnu aprūpes centriem.

Valsts prezidents un labklājības ministrs bija vienisprātis, ka bērnunamiem ir jāpaliek pagātnē. Tam nepieciešama gan valsts mērķtiecīga politika, gan arī vienota izpratne pašvaldībās un sabiedrībā kopumā. Valsts prezidents aicināja labklājības ministru aktīvāk skaidrot bērnu tiesību un ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu interešu jautājumus pašvaldībām un plašākai sabiedrībai.

Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
Prezidenta preses dienestsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com