Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Laša kundze bola acis...

3x3 Salacgrīvā – „Vējš“

Laikraksts Latvietis Nr. 457, 2017. g. 2. maijā
Dina Ceple -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

3x3 Salacgrīvā radošā grupa pie Salacgrīvas vidusskolas. No kreisās: Reinis Ceplis, Dace Miezīte ar mazo Mārtiņu Miezīti, Elza Miezīte, Kristīne Liberta un Linards Liberts. FOTO Reinis Ceplis.

Vai jau esi domājis, kā aktīvi, piesātināti, latviski un ģimeniski pavadīt šo vasaru? Mums ir kāds patiešām labs piedāvājums! Šogad Salacgrīvā, no 23. – 30. jūlijam, notiks Pasaules latviešu ģimeņu saiets 3x3, un mēs aicinām arī Tevi un Tavu ģimeni piebiedroties!

3x3 saiets ir latviešu ģimeņu kopā sanākšana, lai draudzīgi pavadītu saturīgu, latvisku un savstarpēji bagātinošu nedēļu. Saietā ģimenes darbojas ievirzēs, mācās un apgūst to, kam ikdienas steigā nav atlicis laika, kopā izklaidējas un draudzējas ar citām, lielākām un mazākām latviešu ģimenēm no visas pasaules. Latviskums, ģimeniskums un savstarpēja pieņemšana ir 3x3 pamatvērtības, kuras stiprinām, daudzinām un pilnveidojam šajos saietos. Taču arī tad, ja esi viens un par savu, īstu un stipru ģimeni vēl tikai sapņo, 3x3 saiets ir domāts Tev – iedrošinājumam, izziņai un sava ceļa apziņas stiprināšanai, esot kopā ar citiem līdzīgi domājošiem cilvēkiem.

Salacgrīvas 3x3 saieta tēma ir Vējš. Vējš, kas dzied, svilpj, gaudo; vējš, kas atveldzē un gāž no kājām; vējš, kuru neredz, bet pazīst pēc tā darbiem. Tāpēc 3x3 saiets Salacgrīvā iecerēts īpaši skanīgs – mums būs iespēja pagatavot kokli un iemācīties to spēlēt, izmēģināt stabuļu un svilpaunieku skanējumu, uzsākt tautas vijoles spēles apgūšanu, dziedāt korī vai, Balss darbnīcā atrodot savu dziedamo balsi, mācīties būt par instrumentu pašam. Būs iespēja apgūt nošu rakstu, lai, dodoties mājup, uzsāktais skanēšanas ceļš varētu turpināties.

Daudz domāts, lai saietā būtu nodarbes visu vecumu dalībniekiem – no vecvecākiem un vecākiem līdz bērniem un mazbērniem. Tieši tā 3x3 arī ieguvis savu nosaukumu: tajā gaidītas visas trīs paaudzes. Paši mazākie kopā ar saviem vecākiem varēs apmeklēt Bēbīšu skoliņu vai Vingrošanu kopā ar mazuli, kā arī jebkuru citu ievirzi, kuru mazais dalībnieks saviem vecākiem atvēlēs.

Mazliet lielāki bērni paši varēs apmeklēt Prātnieku skolu, kopā ar skolotājiem doties dabā vai pagatavot pavisam īstu pūķi un palaist to Salacgrīvas brīvajā piejūras gaisā. Mazie varēs iejusties seno karavīru ikdienā Vilku mācībā, izmēģināt savas kulinārijas prasmes ievirzē Cepu cepu un, protams, būs arī dažādas čaklo rociņu nodarbes – Rotkalšana, Keramika, Visdari un Animācijas filmiņas radīšana.

Māmiņām un tētiem paredzēta daudzpusīga praktisko ieviržu programma; varēs uzšūt tautiskos brunčus, darināt ādas apavus, kalt rotas, mācīties, kā pareizi iet latviskajā pirtī, mīcīt mālus un vēl daudz ko citu. Ēdiena gatavošanas ievirzē, piemēroti nosauktā Laša kundze bola acis, mācīsimies pagatavot piejūras ēdienkartei raksturīgos ēdienus. Būs gardas zivju zupas un pat nēģi!

Pieaugušajiem sarūpēts arī plašs klausīšanās un domāšanas ieviržu klāsts. Kopā ar Ansi Bogustovu varēs diskutēt par politiku, ar Andri Tomašūnu doties pie vietējiem saimniekiem, ar Raisu Vieru izprast, kā pašam uzņemties atbildību par savu veselību, kopā ar mūsu kultūras ministri Daci Melbārdi izzināt Latvietības daudzveidību. Ģimeņu seminārā ar Līgu Ruperti un Māru Tupesi varēs mācīties, kā noregulēt attiecības nemitīgi mainīgajā ģimenes sistēmā, un Spēkavotos kopā ar Aloidu Jurčenko spēku meklēsim dzimtas saknēs. Atslodzei no ikdienas steigas un darba rutīnas būs iespēja nodoties rīta meditācijai jūras krastā un baudīt ziedu kārtošanas mākslu.

Pievakarē apkopotas ievirzes, kurās var kopīgi darboties visa ģimene. Mammas ar meitām varēs filcēt apaļlellītes un rotas vai apgūt hennas gleznojumus, kamēr tēti ar puikām spēlē bumbu spēles vai novusu. Bet varbūt ģimenes vienkārši vēlēsies kopā pabūt jūras krastā... Pat naktis 3x3 saietos nav īsti paredzētas tikai gulēšanai; tajās trīsreiztrīsnieki dzied, muzicē, danco, spēlē nakts basketbolu, piedzīvo Nakts orientēšanos ģimenēm un spēlē zolīti. Katru nakti Apvārsnī kāds īpašs viesis dalīsies ar savu redzējumu un dzīvesstāstu. Būs arī koncerti un mūsu pašu radošie priekšnesumi Brīvajā mikrofonā, kurus iemūžināsim īpašajā 3x3 Salacgrīvas CD diskā.

Ekskursiju dienā būs iespēja izvēlēties kādu no sirdij tuviem ekskursiju maršrutiem, kas vedīs uz Ainažu Jūrskolas muzeju un Ziemeļu molu, Minhauzena muzeju Skultē un Vec­zemju klintīm vai izstādi Lasis godā celts Dabas izglītības centrā Ziemeļvid­zeme, kas ir Salacgrīvas lepnums.

Gulēšanai 3x3 saietos atliek ļoti maz laika. Tādēļ tā parasti ir praktiska un askētiska. Nakšņošana paredzēta Salacgrīvas vidusskolas, bērnudārza Vilnītis un Mūzikas un mākslas skolas telpās uz matračiem. Mūs ēdinās Salacgrīvas Vidusskolas ēdnīca, darbosies arī kafejnīca.

Vai Tev jau sakārojās? Patiešām, 3x3 saieta nedēļa Latvijā ir ko vērta! Atmet šaubas, uzrunā savējos, raksti vēstuli un piesakies!

Ārzemju latvieši aicināti pieteikties līdz 1. maijam pie pašas 3x3 mammas Līgas Rupertes, rakstot pieteikuma vēstuli uz epastu liga3x3@iserv.net vai adresi 2141 Brunsink N.E., Grand Rapids, MI 49503, USA, telef . (616)456-8023., dalības maksa ir 350,- USD pieaugušajiem un 175,- USD bērniem, kodolģimenes maksai nepārsniedzot 800,- USD.

Uz satikšanos Salacgrīvā!

Dina Ceple
Laikrakstam „Latvietis“

Katru gadu notiek divi 3x3 saieti Latvijā un vēl seši citur pasaulē. Otrs šī gada saiets Latvijā notiks Rūjienā no 2. līdz 8. jūlijam.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com