Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Arhīva dokumentu fotografēšana

Atļauta zinātniskiem un personīgiem mērķiem

Laikraksts Latvietis Nr. 457, 2017. g. 2. maijā
Lita Kokale -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
KulturasMinistrijaGerbonis

Lai atvieglotu un vienkāršotu Latvijas Nacionālajā arhīvā (LNA) uzkrāto publisko dokumentu izmantošanu, turpmāk fiziskām personām atļauts veikt tajā pieejamo publisko dokumentu fotografēšanu zinātniskiem un personīgiem mērķiem.

To paredz valdības š.g. 21. marta lēmums, ar kuru apstiprināts Ministru kabineta noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 6. novembra noteikumos Nr.747 „Latvijas Nacionālā arhīva darbības noteikumi““

Noteikumi paredz, ka turpmāk fiziska persona arhīva lasītavā varēs fotografēt publiskos dokumentus, kuriem nav pieejamības ierobežojumu un kuru reproducēšanu neierobežo autortiesības, ievērojot fizisko personu datu aizsardzības prasības. Fiziskai personai iegūto dokumentu atvasinājumus ir tiesības izmantot vienīgi personiskiem un zinātniskiem mērķiem.

Šāda atļauja zinātniekiem, studentiem un citiem interesentiem būtiski atvieglos darbu ar dokumentiem LNA lasītavās. Ja līdz šim dokumentus vajadzēja pārrakstīt vai iegādāties to kopijas par maksu, tagad tos drīkstēs fotografēt. Fotografēt dokumentus būs atļauts tikai tādā veidā, kas nerada draudus to saglabāšanai - bez zibspuldzes, statīva vai citām palīgierīcēm. Veiktas izmaiņas LNA iekšējos noteikumos par kārtību, kāda jāievēro, fotografējot un izmantojot dokumentus.

Augstas kvalitātes digitālās kopijas un apliecinātas LNA dokumentu kopijas joprojām varēs iegūt par attiecīgu samaksu atbilstoši Ministru kabineta 2013. gada 17. septembra noteikumos Nr. 857 „Latvijas Nacionālā arhīva publisko maksas pakalpojumu cenrādis“ atrunātajam.

Papildu informācijai: Māra Sprūdža, Latvijas Nacionālā arhīva direktore, 67212539, Mara.Sprudza@arhivi.gov.lv

Lita Kokale
Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com