Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lieldienu svinēšana

Jau otro gadu Adelaides Latviešu un Lietuviešu skolas svin kopā

Laikraksts Latvietis Nr. 457, 2017. g. 2. maijā
Reinis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AdelaidesSkola

Lieldienu svinētāji Latviešu nama „Tālava“ zālājā. FOTO Reinis Dancis.

Olu ripināšana. FOTO Reinis Dancis.

Olu krāsošana. FOTO Reinis Dancis.

Desu cepšana. FOTO Reinis Dancis.

Lieldienu svinēšanu Latviešu nama „Tālava“ zālājā. FOTO Reinis Dancis.

Sestdien, 2017. gada 8. aprīlī, laika apstākļi kārtējo reizi palutināja Adelaides Latviešu skolas (ALS) saimi, jo saulītes stari pārklāja Adelaides Latviešu nama Tālavas zālāju, kur tika svinētas Lieldienas.

Jau otro gadu pie ALS ciemojās arī Aleksas Talanskas, Adelaides Lietuviešu sabiedrības priekšnieks, kopā ar Adelaides Lietuviešu skolas bērniem – Mokykla. Vairāk nekā 90 cilvēku – bērnudārznieki, skolas bērni, viņu vecāki, vecvecāki, ģimenes, skolas labvēļi un atbalstītāji piedalījās Lieldienu aktivitātēs. Katram bērnam tika iedota Lieldienu pase ar aktivitāšu sarakstu; pēc piedalīšanās visās aktivitātes viņiem piešķīra šokolādes olas. Visi bērni piedalījās ne tikai olu krāsošanā – latviešu un lietuvieši stilā, bet arī olu ripināšanā, ripas sišanā, skrējienā ar olu, pleznu gājienā un bumbas mešanā basketbola grozā. Bija iespējams arī izgatavot pašu rokām Lieldienu dekorus. Lieldienu šūpolēs skolas bērni iešūpoja vēso pavasari Latvijā un silto rudeni Adelaidē (29,1°C).

Uz barbekjū Dāvids Vēdigs, Pauls Ceplītis un Kris Mors (Chris Mohr) cītīgi cepa desas, kamēr Mel Skābe un Bridžeta (Bridgette) Ceplīte apkalpoja izsalkušos sarīkojuma dalībniekus, pārdodot karstos suņus ar piedevām. Zem Tālavas nojumes Ilze Radziņa, Ināra Kalniņa un Brita Līduma no Adelaides Latviešu biedrības rūpējas par kafiju un kūkām. Bagātīga Lieldienu tēmas loterija, kuru bija sarūpējuši skolas vecāki un atbalstītāji, arī iepriecināja vinnētājus un deva ieguldījumu skolas kases papildināšanai.

Liels paldies Margotai Puķītei, Tijānai Radibratovčai (Tijana Radibratovic), Nikolai Tomsonei (Nicola Thompson), Ilgai Vaselei, Ivetai Leitasei, Vizmai Bogai (Boag), Mārītei Rumpei, Aijai Vindsorei (Windsor), Dāvidam Priedkalnam, Dailai Morai (Mohr), Ļenai Rumpei, Ilzei Lībekai, Dainim Skābim un Jurim Jaudzemam par aktivitāšu rīkošanu un pārraudzību, kā arī visiem tiem, kas atbalstīja un deva ziedojumus šim jaukajam sarīkojumam.

Gaidīsim skolas bērnus atkal 2. semestra sākumā – 2017. gada 6. maijā!

Reinis Dancis
ALS padomes priekšnieks
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com