Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Adelaidē „Amber Aged Care“

Gatavojas Lieldienām

Laikraksts Latvietis Nr. 457, 2017. g. 2. maijā
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Olu krāsošana. FOTO Sooz Goodes.

Olas nokrāsotas. FOTO Sooz Goodes.

Otrdien 11. aprīlī, sanāca vairāki brīvprātīgie palīdzēt krāsot olas sīpolu mizās. Šis pasākums ir pa visiem gadiem izveidojusies kā tradīcija šai iestādē, neskatoties, kurā valstī esi dzimis, bet krāsot olas sīpolu mizās visiem ļoti patīk.

Pirmais darbiņš, pirms ķeramies pie olu krāsošanu, – jāapstaigā dārzu un jāsalasa sīkās lapas, mazus ziedus, ko aplikt apkārt olai pirms saliekam sīpolu mizas. Šis process izklausās ļoti vienkāršs, bet patiesībā ir ļoti komplicēts un sarežģīts.

Pirmā un lielākā problēma, vismaz Adelaidē, ir atrast baltas olas! Pa šiem gadiem mums laimējās atrast pareizos kontaktus, un esam varējuši nopirkt baltas olas. Olu krāsa ir ļoti svarīga, ja vēlies nokrāsot savu olu, cik vien raibi un koši iespējams. Par laimi, baltas olas ir!

Otra problēma – pietiekami daudz sīpolu mizas, lai nodrošinātu olu krāsu un raibumu. Problēma atrisināta; – liels maiss ar sīpolu mizām skaidri redzams. Tagad varam ķerties pie darba. Katram balta ola, galda vidū dažādas lapiņas un ziedi, ko aplikt ap olu, un kaudze skaistām, brūnām sīpolu mizām.

Olas ir nevārītas, un tas rada zināmas problēmas, ja pirksti vairs neklausa, un bailes pārāk cieši turēt olu, jo varētu to saplīst. Brīvprātīgie sniedz savu palīdzību, tā nodrošinot, ka katram būs sava nokrāsota ola. Pat darbinieki ap šo laiku atrod iemeslu ierasties lielajā telpā, lai noskatītos, kas tiek darīts, jo viņi arī vēlāk savās mājās grib to pamēģināt kopā ar savām ģimenēm.

Lielais pods pilns līdz malām ar aptītām olām, un tagad atliek tikai pacietīgi gaidīt, kamēr ūdens uzvārās, un jātur īkšķi, lai tikai ola nesaplīst. Kamēr gaidām, tiek piedāvāta kafija un biskvīti. Var sadzirdēt priecīgas skaņas, un nu zinām, ka sāk noņemt lupatiņas, kuras saturēja sīpolu mizas ap olu. Beidzot atvērās durvis un atnesa paplāti ar skaistām raibām olām uz ozola lapām. Nevarēja nociesties un pacēla vienu otru olu, lai tuvāk apbrīnotu krāsu dažādību un sajustu olas siltumu.

Atkal sekmīgs darbiņš paveikts, un katram ir sava olu, ko aiznest uz savu istabu, kur savā mierā var pakavēties atmiņās par bērnību, Lieldienām savās mājās ar ģimeni Latvijā.

Visiem novēlam priecīgas Lieldienas!

M. Puķīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com