Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dārza svētki – bez dārza!

DV Adelaides nodaļas gadskārtējās svinības

Laikraksts Latvietis Nr. 457, 2017. g. 2. maijā
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Sarīkojuma dalībnieki. FOTO Agris Ezeriņš.

Vanadzes dala pusdienas. FOTO Agris Ezeriņš.

Imants spēlē. FOTO Agris Ezeriņš.

Ir taču loģiski saprotams, ka dārza svētkiem vajadzētu notikt dārzā, kur publika var baudīt svaigu gaisu, krāšņus apstādījumus un saulītes laipno smaidu un kārdināt apetīti ar lauku pavardā ceptu desu kairinošo aromātu. Tā nu būtu ideāla situācija, bet ko lai dara, ja veselu nedēļu laiks turas slapjš, auksts un vējains, un svētku dienai gudrie laika pareģotāji nekā iepriecinošāka nesola? Vai drīkst izaicināt likteni un Dārza Svētkus rīkot dārzā?

DV Adelaides nodaļas priekšniece, uz kuras pleciem gulstas atbildība par smagiem lēmumiem, nolemj neielaisties riskantā situācijā ar potenciāli haotisku rezultātu (Ko, ja pamatīgi uzgāž?) – Dārza svētkiem jānotiek zālē. Ja nu kāds svētku apmeklētājs aukstuma vai slapjuma dēļ saaukstējās, vai lietus dēļ, kādai viešņai tiek sabojāta frizūra? Vai apdrošināšanas biedrībai vispār pietiktu naudas, lai segtu šādu skādi? Nē, to nedrīkst riskēt! Jāiztiek bez cepošo desu aromāta, un skaisti sakārtotā dārza, toties zālē uz katra galda jāuzliek kāda puķīte, nu, tā simboliski.

Sestdien, 29. aprīlī, tauta sāka rasties jau pirms noliktā laika, sameklēja vietas un apmeklēja bāru. Neviens nesūdzējās par to, ka jāsēž istabā. Nopelnījuši pusdienas ar kopdziesmu Dažu skaistu ziedu, vienvīra orķestra Imanta Kronīša akordeona pavadījumā, viesi tika laisti pie pusdienu bufetes, kur viņus sagaidīja Vanadžu sarūpētās desas, kotletes un dažādi salāti.

Katru gadu, šajā sarīkojumā tiek pārbaudītas Adelaides latviešu zināšanas. Šogad pat bija iespēja uz jautājumiem atbildēt angliski, jo bija divas atsevišķas lapas – katra savā valodā ar citiem jautājumiem, kur viesi varēja izvēlēties, kuru lapu iesniegt kā pārbaudi. Šogad ciemiņi izrādījās ļoti gudri, jo divi galdi savu lapu izpildīja nevainojami, atbildot uz visiem trīsdesmit punktiem, un vajadzēja izsniegt divas pirmās vietas balvas. (Piezīme jautājumu sastādītājai: Varbūt vajag grūtākus jautājumus?)

Kas vēl notika? Par fona mūziku rūpējās Vilnis Jankovskis – balss un ģitāra – gan ar savām, gan pazīstamām kompozīcijām. Ir jauki, kad mūzika nav tik skaļa, ka ausis plēš. Paldies, Vilni! Ar savu šarmu un runas spējām Anna Didrichsone daudzus pierunāja savus dolārus pārvērst loterijas biļetēs; zīlniece Ilze Kūmba (Coombe) lasīja ļaužu pagātni, nākotni un raksturu no roku līnijām. Pārdošanā bija rupjmaize un pīrāgi, kur ienākums bija veltīts DV Adelaides nodaļas stipendijām Latvijas studentiem, kuri sastāv arī Zemessardzē. Fonds kļuva par $250 bagātāks.

Tā kā maijā un jūnijā tiek izvesta DV gadskārtējā Ziedojumu vākšanas akcija, un maijs sākas jau pirmdien, tika izdalītas lūguma lapas tiem, kuri Adelaides Ziņotāju nesaņem pa pastu, un daži jau atsaucās ar savu devumu. Paldies tiem un visiem, kas nākamos divos mēnešos liks roku dziļi kabatā, lai atbalstītu organizāciju, kas atbalsta tik daudzus šeit un Latvijā. Vairākas pateicības no iepriekšējā gada bija lasāmas pēcpusdienas programmas lapiņas aizmugurē.

Vēl pāris reizes atskanēja dziesmas no publikas, un Vanadzes neskopojās ar kūkām un kafiju. Bārā naski tirgojās brāļi Jaudzemi – Juris un Andris. Vēlāk priekšniece pat piedāvāja augļu paplāti, ko sākumā bija aizmirsusi ledusskapī! Veikli pārdevās arī no pusdienām pāri palikušās desas un kotletes, lai mājā nebūtu jāgatavo vakariņas.

Un vai lija? Vai bija auksts? Protams, ka – nē, lai gan bija apmācies, un saulīti neredzēja. Tomēr bija labāk telpās, drošs paliek drošs. Laika dievus nevajag izaicināt!

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com