Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

„Saules mūžu Latvijai!“

Laikraksts Latvietis Nr. 458, 2017. g. 7. maijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Ūdentiņis, akmentiņis – tie dzīvos saules mūžu. Bet kā ar Latviju? Kam mēs dziļi sirdī ticam, kad 4. maijā sakām: „Saules mūžu Latvijai!“?

Skatoties uz 1990. gadu no gandrīz 30 gadu attāluma, ir viegli aizmirst tā laika sajūtas. Kaut arī bijām pārliecināti, ka Latvija atkal atradīs savu vietu zem Saules, tomēr tas nenāca ne viegli, ne bez asinīm – daži no mums zaudēja sev pazīstamus cilvēkus.

Vai ir jau aizmirsta Interfronte un tās mītiņi? Ir kļūdaini tos salīdzināt ar 9. maija svētkiem pie Uzvaras pieminekļa Pārdaugavā, jo aiz to draudiem stāvēja reāla politiska un militāra vara.

Bet tas viss vēl ir nekas salīdzinājumā ar reālu karu, kas pārāk bieži ir risinājies mūsu zemē, kad mēs pārāk bieži neesam spējuši paši aizstāvēt savas vitālās intereses.

Ko tad gribam izteikt ar vēlējumu „Saules mūžu Latvijai!“? Latvijas pastāvēšanas 100 gados būsim zaudējuši nenormāli lielu skaitu mūsējo karam, represijām un asimilācijai svešās tautās, un kur nu vēl lielais demogrāfiskais zaudējums, kad vīrieši un sievietes spēka gados tika izsūtīti no mūsu zemes, lai tik neveidotu te ģimenes.

Kas ir tā Latvija, kam mēs vēlam Saules mūžu? 100 pastāvēšanas gados, mūsu valsts būs baudījusi zem pusi no tā laikā kā normāla, brīva zeme. Zem puses. 20 gadi no Latvijas – Padomju Krievijas miera līguma 1920. gada augustā līdz Padomju Savienības iebrukumam 1940. gada jūnijā. Un tagad 27 gadi no neatkarības faktiskās atjaunošanas 1991. gada augustā līdz simtgadei 2018. gada novembrī.

Valsts prezidents 4. maija uzrunā Liepājā teica: „Paskatīsimies pa kreisi. Un tagad paskatīsimies pa labi. Ļaudis mums līdzās ir Latvija. Mēs visi esam Latvija. Mēs veidojam Latviju. Neviens cits to mūsu vietā nedarīs.“

Patiešām – mēs visi esam Latvija. Ar vēlējumu Saules mūžu Latvijai mēs vēlam sev, savai ģimenei un savai tautai spēku un izturību, lai pārdzīvotu visus pārbaudījumus, kuri vēl tiks mums uzlikti.

Un mūsu valsts ir spēcīgākais garants mūsu pastāvēšanai. Padomju okupācijas vara 1940. gadā mēneša laikā iznīcināja mūsu valsti, lai mēs būtu pilnīgi neaizsargāti. 1991. gada 4. maijā pieteicām mūsu valsts atjaunošanu, ne jau tikai kādu ideālu vārdā, bet tīri praktisku iemeslu dēļ – lai mēs būtu atkal patiešām aizsargāti.

Un tāpēc šajā pakārtotā nozīmē vēlam Saules mūžu mums pašiem un arī mūsu valstij.

GN
2017. g. 7. maijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com