Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Rīgas pilī ģerboņu svētki

Jelgavai lielais ģerbonis

Laikraksts Latvietis Nr. 458, 2017. g. 7. maijā
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ģerboņa svētki Rīgas pilī. FOTO Aina Gailīte.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedz ģerboni Jelgavas pilsētas mēram Andrim Rāviņam. FOTO Aina Gailīte.

Jelgavas pilsētas lielais ģerbonis. FOTO Aina Gailīte.

27. aprīlī Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā 9. ģerboņu svētkos Rīgas pilī desmit pašvaldībām pasniedza Valsts Heraldikas komisijas apstiprinātos ģerboņus. Tos saņēma divi novadi – Apes un Varakļānu; septiņi pagasti – Ances, Daugmales, Puzes, Usmas, Vārves, Ziru un Zlēku, un kā kulminācija visam bija lielā ģerboņa pasniegšana Jelgavas pilsētai; šo iespēju deva tās vēsturiskā loma Kurzemes un Zemgales hercogistes laikā.

Lielie ģerboņi Latvijā ir tikai divām pilsētām – Rīgai un Jelgavai. Minētās pašvaldības pārstāv visus četrus Latvijas vēsturiskos novadus. Svētkus ar uzrunu atklāja Valsts prezidents Raimonds Vējonis un tos vadīja Heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece Ramona Umblija.

Svinīgās ceremonijas laikā bija iespēja apskatīt visus jaunos ģerboņus un ar interesi noskatīties pašvaldību pašdarbnieku kolektīvu sagatavotās prezentācijas gan ar dziesmu un deju, gan ar teātri, kādi tik talanti neatklājās. Visi stāsti par ģerboņu mājvietām bija stāstīti no sirds.

Ģerboņi arī bija sirsnīgi, ar vietai raksturīgāko, bez nekādas dižmanības. No priekšnesumiem man visvairāk palicis atmiņā Puzes pagasta teicējas Skaidrītes tāmnieku izloksnē stāstītais par pagasta jaukumiem, ka nav jau liels tas pagasts, bet kājām ne, labāk ar šekumdrilli. Dejotāji novadu tautastērpos, un Vārves pagasta meitām bija pasakainas aubes. Usmas pagasta izrādīšanās beidzās ar žāvēta zuša pasniegšanu prezidentam, Ances pagasts rīdziniekiem dāvāja sklandraušus. Bija skaisti noformēti galdi ar stāstu – no vecāsmātes bufetes, desmitiem porcelāna figūriņu un rožu ziedu. Viss kā svētkos.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com