Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Rādi ko māki”

Vācijā norisinājās otrais latviešu radošo bērnu konkurss

Laikraksts Latvietis Nr. 458, 2017. g. 7. maijā
Latviešu kultūras biedrība SAIME -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pasākuma dalībnieki. FOTO Helmuts Oelke.

Pasākuma dalībnieces. FOTO Helmuts Oelke.

Pasākuma dalībnieki. FOTO Helmuts Oelke.

Pasākuma publika. FOTO Helmuts Oelke.

Šā gada 22. aprīlī jau otro gadu Eslingenā norisinājās latviešu kultūras biedrības SAIME rīkotais radošo bērnu konkurss Rādi ko māki 2017.

Uz konkursu bija sabraukuši 16 latviešu bērni no dažādām Vācijas pilsētām. Dalībnieki bija mērojuši ceļu pat no tik tālām vietām kā Minstere un Minhene.

Konkursa pirmajā daļā arhibīskaps Elmārs Rozītis noturēja sirsnīgu un ģimenisku svētbrīdi mājīgajā un skaistajā Eslingenas Dienvidu baznīcā. Pēc dievkalpojuma, kad jau konkursa zāli piepildīja brangs pulciņš skatītāju un dalībnieku, tika atklāts Rādi ko māki 2017.

Konkursu ieskandināja Štutgartes mūzikas augstskolas profesore un šī konkursa žūrijas priekšsēdētāja Andra Dārziņa, kura ar savu vīru Pēteri Priedīti atskaņoja brīnišķīgo un smeldzīgo Faure Pavane skaņdarbu klavierēm un klarnetei.

Pavisam žūriju pārstāvēja četri žūrijas locekļi – Latvijas vēstniecības Berlīnē pārstāve Dace Pogenpola, Kultūras Foruma Štutgartē pārstāve Maria Carmela de Giacomo, Latviešu kultūras biedrības finanšu direktors Edgars Epners un jau minētā Štutgartes Mūzikas augstskolas profesore un altiste Andra Dārziņa. Žūrijai šogad nebija viegls uzdevums. Lai arī bērniem netika dalītas pirmās, otrās, trešās vietas, tomēr žūrijas pienākums bija izvērtēt un izcelt tos priekšnesumus, kuri viņus uzrunāja nedaudz vairāk.

Rādi ko māki 2017 vadīja Emīlija Zaļuma (12 gadi) un Laura Makare (16 gadi). Abas meitenes piedalījās arī kā dalībnieces.

Konkursā tika vērtēti 14 radoši priekšnesumi. Oskars Gailāns, kuram ir 7 gadi, izpildīja klavieru skaņdarbu Do mažorā kopā ar māsu. Viņš brīnišķīgi arī nodziedāja mūzikla Eslingena Alberta Legzdiņa un Čikāgas Piecīšu radīto dziesmu Mamiņ, papiņ. Māsa un brālis – Linda (10 gadi) un Emīls (7 gadi) Oelkes skaitīja jaukus un humoristiskus latviešu autoru dzejoļus – Valda Lukss Dziesma par slinko Jānīti un Māras Cielēnas Mans draugs ir ļoti.... Lennards Haufe, kuram ir 7 gadi, izpildīja Nensijas Telferes klavieru skaņdarbu Krokodils.

Štutgartes Dzintariņi, kurš ir dziedošo bērnu ansamblītis, uzstājās ar atraktīvu latviešu tautasdziesmas Seši mazi bundzinieki priekšnesumu. Štutgartes Latviešu skoliņa, kura šogad svinēja savu piekto dzimšanas dienu, bija sagatavojuši interesantu un teatrālu ēnu teātri Pingvīnu dziesmai no filmas Lote un mēness akmens noslēpums.

Kā trīs žūrijas labāko priekšnesumu novērtētākie tika izvirzīti – Reinards Blūmentāls, kuram ir tikai 6 gadi, bet, izpildot dziesmu Pūpēdis, viņš saņēma skaļus aplausus ne tikai no žūrijas locekļiem, bet arī no visiem klātesošajiem. Reinards šobrīd dziedātprasmi mācās Minhenes Zēnu korī. Žūrijas sajūsmu izpelnījās arī Arta un Niks Ričards Dundari, kas uzstājās gan ar individuālajiem priekšnesumiem, izpildot dažādus klavieru skaņdarbus: Arta spēlēja divus Aleksandra Gedikes skaņdarbus – Rigodon un Franču dziesmiņu, bet Niks Ričards izpildīja Kristiana Petcolda Menuetu un Mārtiņa Brauna Veltījums mīlestībai, gan arī tīri, sirsnīgi un raiti nodejojot kopīgu deju Brālīts māsu dancināja. Par šo priekšnesumu saņemot Latvijas Vēstniecības Berlīnē simpātiju balvu.

Negaidīts konkursa atklājums bija arī Nils Baltazars, kurš savos 11 gados ne tikai izpilda dažādu populāru autoru skaņdarbus, bet arī bija pats sacerējis melodiju klavierēm ar nosaukumu Spass jeb Prieks. Žūrija nespēja palikt vienaldzīga pret jauno autoru, tāpēc arī Nilam tika īpašā balva. Arī Laura Makare, kura spēlēja slaveno Yann Tiersen klavieru skaņdarbu Amēlija saņēma augstāko novērtējumu.

Mūzikas profesore Andra Dārziņa pasniedza arī savu simpātiju balvu māsai un brālim – Emīlijai Zaļumai, kura uz flautas izpildīja sirsnīgo Imanta kalniņa melodiju Smilšu rausis, un Niklāvam Zaļumam, kurš drosmīgi un pārliecinoši atskaņoja Gerta Bomhova duetu metalafonam Man klājas labi. Profesore kā dāvanu pasniedza savu mūzikas CD Reflections, kurā Andra Dārziņa (alts) un Ventis Zilberts (klavieres) atskaņo populāru autoru skaņdarbus.

Konkursa noslēgumā Elīze Zaļuma un skaistas balss īpašniece Kristīne Lemberga izpildīja divas emocionālas dziesmas: Raimonda Paula Tad, kad latvieši iet Dievu lūgt un latviešu tautasdziesmu Silta, jauka istabiņa, kura par godu tuvu esošajai Mātes dienai, sveicot māmiņas ar ziediem, tika veltīta viņām.

Īpaša dāvana bija arī Štutgartes Latviešu skoliņas sagatavotās rotaļas un dejas bērniem, kad patiess prieks, jautrība un emocijas valdīja, satiekoties latviešu bērniem Vācijā. Tas vieno, tas notur mūs visus kopā, tas palīdz saglabāt latviešu valodu un lepoties ar to, kas mēs esam un ko mēs darām. Mēs mākam daudz un to arī rādām!!!

Tā, ļoti īpašā, emocionālā, sirsnīgā, pozitīvā gaisotnē aizritēja 2. Radošo latviešu bērnu konkurss Vācijā Rādi ko māki. Bet, kā jau ikvienā šādā pasākumā, arī mēs nespētu īstenot un realizēt šo ideju, ja nebūtu mūsu labo gariņu – sponsoru, atbalstītāju, palīgu. Lielu paldies sakām Latviešu kultūras biedrībai SAIME un Laurai Putānei, Štutgartes Kultūras forumam un Maria Carmela de Giacomo, Latvijas Vēstniecībai Berlīnē, Ilzei Edžiņai un brīnišķīgajām, latviskajām un siltajām ADIHAI šallītēm, Dagnijai Melderei un viņas unikālajām Stila Lampas smaržu bumbām, Ilutai Käfer un uzņēmumam Flieg kleiner Käfer par relaksējošām un baudāmām dāvanām, Kārlim Jurjānam un Latvijas hokeja faniem Vācijā par materiālu atbalstu, Kristīnei Eglei par radošo logo. Tāpat liels, liels paldies ikvienai čaklajai rokai aizkadrā, bez kuras šis konkurss nebūtu sasniedzis labākās atsauksmes, novērtējumu un tik daudz komplimentu. Liels paldies visai radošajai komandai!

Uz tikšanos nākamgad, kad ar nepacietību atkal gaidīsim interesantus, radošus, neaizmirstamus priekšnesumus!

Latviešu kultūras biedrība SAIME
Pasākuma producentes: Elīze Zaļuma & Karīna CīglereAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com