Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Veselas sešas jubilāres!

Adelaidē maijs bagāts ar Vanadžu jubilārēm

Laikraksts Latvietis Nr. 458, 2017. g. 7. maijā
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Dzidra, Ilga, Vera, Regīna, Ilzīte, Artūrs. FOTO Ilga Vēvere.

DV

Daugavas Vanagi

Katram patīk, ka dzimšanas dienā viņu atceras un daudzina. Nu, varbūt, ne katram. Jauniem ļaudīm tā ir svarīga diena, kad gaida svinības, dāvanas un sumināšanu; kad nāk jau pāri astoņdesmitiem, tad katrs lepojas ar izturību un labo izskatu tik lielos gados; taču pa starpu ir periods, nu, tā, pēc četrdesmit, sevišķi pie daiļā dzimuma, kad arvien vairāk plecos uzkrautos gadus nemaz negribas atzīmēt, un jubilāres akurāto gadu skaitu pieminēšana var izraisīt lielas nepatikšanas. Taču, tā kā Adelaides Vanadžu kopā visas Vanadzes jau ir tajos gados, kad ar savu izturību un labo paskatu var tikai lepoties, tad Vanadžu sēdē šī gada pirmā maijā ar bagātīgu uzkodu galdu un lustīgu dziedāšanu apsveicām veselas piecas no mūsu sešām maija mēneša jubilārēm.

Vispirms jau mūsu priekšniece Regīna Berķe saņēma ziedus gan no kopas, gan no draudzenes Guntas un dzīves biedra Artūra.

Vera Burdikova ir Vanadze jau gandrīz no kopas dibināšanas, un, ja skaidrā naudā vajadzētu viņai samaksāt pat ar minimālo algu par viņas sešdesmit piecu gadu ieguldījumu Vanagu un Vanadžu darbā, tad nodaļai būtu bankrots.

Arī Ilzīte Kernich ilgus gadus piedalās Vandžu dzīvē; ir nesusi kūkas kafijas galdiem un pankūkas Vanadžu pankūku dienās. Pat tagad, kad švakuma dēļ jāpārvietojas ar palīglīdzekli un publisko transportu, Ilzīte nekavē nevienu ikmēneša sēdi.

Ilga Vēvere ir Vanagu un Vanadžu valdēs biedrzine un strādā arī ALB grāmatnīcā un palīdz ev. lut. draudzes darbā. Vienmēr smaidīga, vienmēr prātīga, nekad neatsakās sniegt palīdzīgu roku Vanadžu darbā.

To pašu var teikt par Dzidru Virgin, kura pati redz, kur darbiņš darāms, un neliek sevi lūgt. Strādā virtuvē pie trauku mazgāšanas, bet, galvenais, – ir šofere vairākām citām Vanadzēm, kuras bez viņas netiktu no mājas ārā, jo pašas nebrauc, un gadi un veselības stāvoklis nomāc. Viņai pat ir pieejams vesels autobuss, ar kuru var vizināt Adelaides seniorus ekskursijās, un viņa to dara ļoti labprāt jau vairākus gadus.

Sestā maija jubilāre ir Rita Pillupa, kura, diemžēl, slimības dēļ uz maija sēdi un sekojošām svinībām netika.

Britu karaļnamā ir galma dzejnieks jeb Poet Laureate, kura pienākums ir apdzejot savu darba devēju viņa dzīves izcilos brīžos. Arī Adelaides Vanadzēm ir sava dzejniece – Rasa Feja, kura, daudzo jubilāru iedvesmota, sacerēja godināšanas pantus. Aspazija un Ed. Virza grauztu nagus aiz skaudības. Nu tikai trūkst oficiālais komponists, lai šis teksts kļūtu par slavas kantāti!

ADELAIDES VANADŽU JUBILĀRES

Regīna tik galvu kasa, Vanadž' papīrus kad lasa:
Gadu gājums strauji kāp, muguras un kājas sāp.
Tikai nemet plinti krūmos, lasot daudzos stāstus drūmos;
Varam mēs vēl daudz ko darīt, šodien, rīt un arī parīt!

Vera vārīt, cept prot labi, ķēķī pavadīti gadi;
Nu tik klēpī salikt rokas: virtuvē, lai citi mokas!
Ilzītei jau gudra ziņa, riteņus nu lieto viņa;
Tā var ērtāk kustēties, citiem līdzi lustēties.

Kur vēl Vēverīša Ilga, daudziem amatiem tā pilna;
Datoru sev somā bāž, pa pasauli tad apkārt brāž.
Dzidra tikai stūrē, uz ceļiem dikti lūrē,
Patīk viņai apkārt braukt, citus arī līdzi saukt.

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com