Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dimanta kāzu atcere

Vita un Egons Eversoni

Laikraksts Latvietis Nr. 458, 2017. g. 7. maijā
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Vita un Egons Eversoni savā kāzu dienā 1957. gadā. FOTO no Eversonu ģimenes privātā arhīva.

60 gadu atceres dienā 2017. gadā. Vita un Egons Eversoni Anglikāņu baznīcas (Kvīnbejanā) altāra priekšā, kur viņi pirms 60 gadiem salaulājās. FOTO no Eversonu ģimenes privātā arhīva.

1957. gada 20. aprīlī Kvīnbejanas Anglikāņu baznīcā mācītājs Jānis Lūsis (viņsaulē) salaulāja Vitu Ruņģi un Egonu Eversonu.

Kopš tās dienas 60 gadus Vita un Egons Eversoni ir kopīgi dalījušies dzīves kā skaistajos, tā arī grūtajos brīžos.

Viņu bērnu – dēla Pētera un vedeklas Māras (dzīvo Kanberā) un meitas Valdas un znota Pētera Dundura (dzīvo Latvijā) ģimenes ir kupli sazarojušās, un ģimenes godos kopā pulcējās četras Eversonu dzimtas paaudzes.

Vita un Egons Eversoni lielu daļu no sava mūža ir veltījuši latvietībai.

Kopš Kanberas tautas deju kopas Sprigulītis nodibināšanas, viņi ir bijuši šīs kopas dejotāji, bet vēlākos gados palīdzot rotu, tautas tērpu un skatuves dekorāciju darināšanā. Viņu uzsākto dejas soli Sprigulītī turpināja viņu bērni un mazbērni.

Ar dejas soli un praktisku palīdzību viņi atbalstīja Tautas deju un dziesmu ansambli Saules josta, un viņi un viņu bērni devās vairākkārtīgi šī ansambļa pasaules turnejās.

1967. gadā Vita Eversone iesaistījās Kanberas Latviešu skolā – gan administrācijas darbā, gan arī vairākus gadus kā skolotāja.

1986. gadā Egonu Eversonu ievēlēja par Kanberas Latviešu ev. lut. draudzes priekšnieku, un šo pienākumu nu jau vairāk nekā 30 gadus viņš veic vēl šodien.

1988. gadā viņš uzņēmās un 1990. gadā veiksmīgi novadīja Austrālijas Latviešu 40. Kultūras dienas Kanberā.

1996. gadā Eversons pārņēma Ginta Stīpnieka (viņsaulē) iesākto Kanberas Latviešu biļetena Ziņotājs (iznāk ik divus mēnešus) redaktora darbu, ko veic vēl joprojām.

Pēdējos trīs gadus Vita un Egons Eversoni ir bijuši atbildīgi par Latvijas vēstniecības Austrālijā (Eiropas Savienības pārstāvniecības Austrālijā paspārnē) Latvijas stenda iekārtošanu un pārzināšanu Kanberas Daudzkultūru festivālā.

Par darbu latvietībā un nopelniem Latvijas valsts labā Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis 2016. gadā Prezidenta kancelejā Rīgā pasniedza Egonam Eversonam Latvijas valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera diplomu.

Savu 60 gadu kopīgo ceļa gājumu, Eversoni svinēja ģimenes un tuvo draugu lokā.

Egons Eversons saka: „Viss sasniegtais – nopelni, atzinības ir mūsu abu – mans un Vitas sasniegums, vienam otru atbalstot visos šajos 60 gados.“

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI





Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com