Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pertas „Zīļuks“ svin Baltā galdauta svētkus

Māmiņas ar bērniem atnāk iespēju robežās, kad var

Laikraksts Latvietis Nr. 459, 2017. g. 14. maijā
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Zīļuka“ bērni nodarbībās. FOTO Jānis Purvinskis.

Latviešu bērnu spēļu grupa Zīļuks turpina savas nodarbības un sanāk kopa katru mēnesi. Esam dabūjuši Latviešu Biedrības bibliotēkas telpas, kuras mūsu vajadzībām ir pašlaik pilnīgi pietiekošas. Māmiņas ar bērniem atnāk iespēju robežās, kad var. Tā kā pa Latvijas vasaru dažas brauc mājās uz Latviju, tas mūs tomēr netraucē, jo pāris palikušās māmiņas nāk tāpat, un bērni kopā var spēlēties un runāt (cik nu var) latviski.

Tomēr, zinām savus vārdus un krāsas un gadu vecumu, un vēl šo to. Mums ir no viena līdz septiņi gadiņi, bet Purvinska kungs saka, ka viņam ir daudz gadu. Zinām dziedāt Kas dārzā. Tā ir mūsu mīļākā rotaļa, kad visi gribam būt vidū, bet, protamies, ka tad jau nebūs kam ložņāt cauri. Tūdaliņ, tāgadiņ ir rotaļa, kad polkas laikā varam izlēkāties. Nu, taču vislabākais ir launags, tad varam nogaršot ne tikai to, ko māmiņa atnesa, bet arī ko citu mammas atnesa; tas garšo vislabāk. Mums, tiem lielākiem bērniem, ir jābūt uzmanīgiem, jo mūsu kopiņā ir arī tādi pavisam maziņi, kā Patriks, kurš nu tikai ir iesācis staigāt. Patrikam tikai tagad palika viens gadiņš.

Pagājušo svētdienu, 7. maijā mums bija svinama diena: Latvijas otrā dzimšanas diena. Tā nu arī Pertā mēs svinējām Balta Galdauta svētkus: Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Mammas bija sanesušas daudz ēdamā, kā jau svētkos nākas. Mums visiem arī sadalīja sarkanbaltsarkanas lentītes, kuras varējām siet ap roku vai pat iepīt bizītē. Vairāki no mums brauks uz Latviju svinēt Jāņus pie vecmammas un brālēniem un māsīcām. Tad mēs varēsim mācīties vēl labāk runāt latviski. Bet vēl pirms braukšanas tiksimies 28. maijā Zīļukā. Bet, nu tagad sveiki un uz redzīti, kad būsim Zīļukā!

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com