Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


SportoŠana Adelaides skolā

Skolas programma šogad ir balstīta ne tikai uz latviešu valodas mācīšanos

Laikraksts Latvietis Nr. 459, 2017. g. 14. maijā
Dace Freija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Basketbola apmācīŠana. No labās Miķelis Dancis, Reinis Dancis. FOTO Reinis Dancis.

Novusa apmācīŠana. FOTO Reinis Dancis.

Tenisa apmācīŠana. FOTO Reinis Dancis.

Jau skolas gada sākumā rakstīju, ka Adelaides Latviešu skolas (ALS) programma šogad ir balstīta ne tikai uz latviešu valodas mācīšanos, bet arī jaunu vai arī jau zināmu Šanu apgūšanu.

Pirmajā ceturksnī aicinājām talkā tos tautiešus, kuri var pastāstīt skolēniem par kādu no sporta veidiem. Bijām gandarīti par dažādību un arī ļoti priecīgi par atraktīvo stāstītāju izdomu. Nav nemaz tik viegli pusstundas laikā iepazīstināt ar basketbolu vai tenisu, kā arī citiem sporta veidiem, izmantojot latviešu valodas specifiskos terminus un organizējot arī praktiskās nodarbības.

Skolēni tika sadalīti 3 grupās, lai pēc valodas stundām tie varētu piedalīties gan dejošanā, gan dziedāšanā, gan sportošanā.

Reinis Dancis un Miķelis Dancis padalījās ar savām zināšanām par basketbolu; bērni rūpīgi izmērīja Miķeli un noskaidroja, ka viņš ir diezgan garš. Skolēni uzzināja no peldēšanas treneres Aijas Vindsoras (Windsor), ka peldēšanā pats svarīgākais ir sparīgi vicināt rokas un kājas. Jaunajai paaudzei nepazīstams, bet ļoti interesants likās novuss, ar kura spēlēšanas noslēpumiem iepazīstināja Jānis Lind­bergs. Savu izdomu riteņbraukšanā demonstrēja Ļena Rumpe, un futbola (soccer) spēles paņēmienus rādīja Juris Jaudzems. Ar tenisa raketēm un bumbām tika apgūts teniss Ilzes Libekas vadībā.

Skolas sportošanas ceturkšņa beigās bērniem bija iespēja savas prasmes demonstrēt Lieldienu sarīkojumā, kurā atraktīvas stafetes un sacensības bija noorganizējuši skolēnu vecāki un skolotāji.

Ar gandarījumu varu teikt gan kā skolas pārstāve, gan skolēna mamma – šī ceturkšņa aktivitātes noteikti palīdzēja bērniem sestdienas rītos nākt uz Adelaides Latviešu skolu.

Bija ļoti patīkami, ka sportošanas nodarbības vadīja skolēnu vecāki, vecvecāki, kā arī citi sabiedrības pārstāvji. Skolēniem tas deva iespēju dzirdēt latviešu valodu no citiem cilvēkiem un uzzināt kaut ko aizraujošu, kā arī sākt aptvert, ka latviešu sabiedrība var piedāvāt ne tikai skolu, bet arī kaut ko viņu interesēm atbilstošu un to, ka viņi te var atrast domubiedrus.

Nākamais ceturksnis turpināsies ar citām Šanām – skolēni iepazīsies ar latviešu lietišķo mākslu – vainagu pīšanu, aušanu, izšūšanu un tēlotājmākslu, kur atkal gaidīsim ciemos Adelaides latviešu sabiedrības entuziastus. Rokdarbnieki jau ir pieteikušies, bet mēs vēl meklējam māksliniekus, kas varētu iepazīstināt bērnus ar latviešu mākslu.

Trešajā ceturksnī mēs pievērsīsimies skatuves mākslām – teātrim, rokmūzikas, kora mūzikai, tautas dejām, latviešu klasiskai un tautas mūzikai. Nāciet un padalieties ar jūsu sirdslietu! Un ko var zināt, varbūt nākamreiz, kad jūs uzstāsieties uz Tālavas skatuves, daudzas mazas rokas aplaudēs jums kā senam draugam, nevis kā svešam onkulim vai tantei.

ALS saimes vārdā

Dace Freija
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com