Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Saulainas atvadas Sietlā

Latviešu grāmatu lasītāju pulciņš

Laikraksts Latvietis Nr. 463, 2017. g. 15. jūnijā
Vaira Pelēķe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Aizmugurē otrā no kreisās Iveta Grīnberga. FOTO Andris Rogainis.

Lasītāji gatavi mieloties. FOTO Līga Džeferdsa (Jefferds).

Sietlas latviešu grāmatu lasītāju pulciņš uzsāka šo gadu ar diviem smagiem, nopietniem darbiem – Noras Ikstenas Mātes piens un Māra Bērziņa Svina garša. Abas šīs grāmatas ir saņēmušas godalgas un ir daļa no sērijas Mēs. Latvija, XX gadsimts, kur apraksta vēsturisku problēmu situācijas. Pēc šīm smagajām grāmatām, lasītāji vēlējās lasīt kaut ko vieglāku, jautrāku un izvēle bija 1927. gada Kultūras fonda godalgotais Jāņa Veseļa romāns Tīrumu ļaudis. Šo darbu pārrunājām18. maijā, kā parasti, pie Vairas Kristoferes (Christopher); tā bija diena, kad tieši pirms 55 gadiem Veselis šķīrās no šīs zemes. Mūsu saietā tā bija pirmā skaistā, siltā pavasara diena, un saulainais gaišums labi saskanēja ar romānā puķaini aprakstīto Latvijas lauku ainavu. Pārrunas bija interesantas, gan par romānu, gan par Veseļa stilu, gan minējumi par paša autora personību. Kā jau vienmēr, atzinumi svārstījās no vienas galējības līdz otrai. Un tos netraucēja stiprā ķiploku smarža. Ķiploki esot bijuši Veseļa dzīvē ļoti iecienīti, un tamdēļ arī parādījās mūsu launagā.

Maija saiets bija arī nozīmīgs ar atvadīšanos no latviešu valodas vieslektores Vašingtonas Universitātē Ivetas Grīnbergas, kas pēc desmit gadiem Sietlā dodas atpakaļ un Latviju. Sietlas latviešu sabiedrība cienīja un iemīlēja Ivetu, tāpat kā Iveta atzinās, ka bez sirsnīgās latviešu sabiedrības nezin vai būtu izturējusi šeit desmit gadus. Ivetas nākotnes plāni? Vispirms būt klāt savas meitas Ievas medicīnas fakultātes beigšanas izlaidumā Rīgā. Tad 19. jūnijā piedalīties AABS (Association for the Advancement of Baltic Studies) konferencē, kura šogad notiks Rīgā. Tur viņa stāstīs par savu pieredzi Baltijas studiju programmā Vašingtona Universitātē. Pēc tam piestrādāt pie savas grāmatas Runā ar mani latviski, kura domāta jauniešiem ārpus Latvijas, kas vēlas apgūt latviešu valodu, kultūru un tradīcijas. Saprotams, arī meklēt darbu, saistītu ar valodas mācīšanu. Iveta uzdāvināja grāmatu grupiņai Paula Bankovska grāmatu Trakie veči, un kā dāvanu Ivetai grāmatu grupas dalībnieki ziedoja naudu, lai palīdzētu izdot viņas grāmatu. Vēlam Ivetai visu labāko nākotnē!

Turpretim grāmatu grupiņas plāni līdz šī gada beigām: rudenī Kārļa Zvejnieka Baltā pils un pirms tam, vasaras beigās, dzeju saiets Apceļo Latviju ar dzejām. Šī būs trešā reize veltīta šai tēmai. Pārsteidzoši ir cik daudz dzejās pieminētas Latvijas pilsētas, mazi pagasti, upes, ezeri, kalni, un citas vietas. Mēs tās atzīmējam ar karodziņiem uz Latvijas kartes un ceram, ka līdz Latvijas simtgadei visa teritorija būs vienos sarkanbaltsarkanos karodziņos.

Vaira Pelēķe
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com