Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Koncerts Adelaides pilsētas namā

Marijatviles Vidusskolas mūzikas fakultātes direktors Aldis Sils

Laikraksts Latvietis Nr. 474, 2017. g. 1. sept.
Valdis Jaudzems -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Aldis Sils (no labās) ar Kamerkori. FOTO Natālija Ordinski (Natalie Ordynski).

Vecākais koris (Senior Choir) ar diriģentu Aldi Silu. FOTO Natālija Ordinski (Natalie Ordynski).

Orķestris ar diriģentu Aldi Silu. FOTO Natālija Ordinski (Natalie Ordynski).

Trešdien, 23. augustā, aukstā ziemas pievakarē vairāki simts cilvēku devās uz Adelaides pilsētas namu apmeklēt Marijatviles Vidusskolas (Marryatville High School) gadskārtējo koncertu.

Šī skola ir paraugskola, rādot izcilu modeli mūzikas izglītībā, un ir veicinājusi pavalsts mūzikas standarta paaugstināšanu.

Aldis Sils ir izveidojis bagātu programmu, kur ir ieskaitītas ārzemju tūres. Pēdējā bija pagājušajā gadā uz Japānu, kur skolas orķestris un Senior Concert Band uzstājās 3 000 sēdvietu lielajā Okayama koncertzālē. Tas neieskaita koncertus Austrālijā: Melburnas Pilsētas namā, Sidnejas Operas namu un Hobartas Wrest Point kompleksā.

Mūzikas audzēkņi kursa kārtā piedalās vairākos konkursos, kur ir arī vairākkārt bijuši apbalvoti.

Koncertā piedalījās deviņi ansambļi un kori. Programmas kārtībā tie bija sekojoša: Senior Concert Band, Vecākais koris (Senior Choir) – diriģents Aldis Sils, Stīgu kvartets, Kamerkoris – diriģents Aldis Sils, Koncertkoris – diriģents Aldis Sils, Pops Vocal, Big Band 1, Baroka ansamblis un noslēgumā – Skolas orķestris – diriģenti Aldis Sils un Džasmīne Fenlija (Jasmine Feneley).

No skaistā koncerta man palika pāris īpašas atmiņas. Pirmā – Senior Concert Band otrā dziesmā, pēc dažām ievada taktīm, kad diriģente nogāja no skatuves un atļāva orķestrim turpināt pašplūsmes ceļā. Izpildījums bija ļoti precīzs, kā arī beigas. Tas man lika atcerēties gadījumu Rīgā, 2013. gadā, kad piedalījos Dziesmu svētku Noslēguma koncertā; pirms gāju uz vienu mēģinājumu, mans saimnieks Mežaparkā prasīja: „Vai jums tur diriģenti vispār ir vajadzīgi?“

Var gandrīz droši sagaidīt, ka Marijatviles Vidusskolas audzēkņu koncertos, kur piedalās fakultātes mūzikas direktors Aldis Sils, būs kāda latviešu komponista dziesma, un tā arī bija šoreiz. Kamerkora izpildījums Ērika Ešenvalda dziesmai Northern Lights (Tāds ir nosaukums, nevis Ziemeļblāzma), kuru diriģēja Aldis Sils, bija otrā īpašā atmiņa no koncerta. Solo dziedāja latviešu valodā, bet pārējo dziedāja angļu valodā, kā tā dziesma ir komponēta. Visiem koristiem rokās bija dažāda veida vīna un šampānieša glāzes pildītas ar ūdeni dažādos līmeņos. Koristi tās ieskanēja vairākas reizes ar samitrinātu pirkstu griežot ap glāzes malu, kas deva dziesmai īpašu neskartu auru.

Pēdējos gados esmu apmeklējis vairākus Marijatviles Vidusskolas audzēkņu koncertus un kārtējo reizi apbrīnoju skolnieku muzikālās spējas un vispārējo muzikālo līmeni. Īpaša atzinība jāizsaka Aldim Silam par viņa veltīto laiku, ieskaitot tās stundas ārpus mācības laika, ko viņš iegulda šajos apdāvinātos vidusskolniekos; – bravo, Aldi!

Jāpiebilst – koncerta sākumā paziņoja, ka Izglītības departaments nosaka, ka koncerta laikā nav atļauts fotografēt. Tomēr redzēju vienu dāmu, kura fotografēja un starpbrīdī viņu sameklēju. Tā bija skolas mūzikas nozares darbiniece un palūdzu, lai man dažas bildes atsūta.

Pēc koncerta devos tramvaja pieturu dažus soļus no pilsētas nama un braucu uz mājām labā garastāvoklī.

Valdis Jaudzems
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com