Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Adelaides Baltiešu aprūpes mājas

AMBER AGED CARE – Nākotnes plāns 2017./18.g.

Laikraksts Latvietis Nr. 474, 2017. g. 1. sept.
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Masku balle Adelaides Baltiešu aprūpes mājas.

Adelaides Baltiešu aprūpes mājas.

Amber Aged Care (AAC) Padomes priekšsēdētājs Martin Hoile (igauņu pārstāvis) pēdējā padomes sēdē paziņoja, ka mums piešķirs atļauju 8 papildus gultasvietām un atbalsta naudu no Austrālijas Federālās valdības, ko bijām iesnieguši.

Mēs esam jau vairākas reizes iesnieguši lūgumu federālai valdībai, pieprasot atbalstu 8 jaunām gultasvietām, un mūsu iesniegums tika noraidīts. Amber Aged Care padome tik ātri nepadevās un ik pa laikam atkal iesniedzam lūgumu valdībai. Tagad saņēmām pareizo atbildi un $300 000,00, lai sāktu piebūvēt pie esošām mājām 8 istabas un atjaunot vecās istabas. Kaut nebijām saņēmuši atbalstu no federālās valdības, mēs jau bijām sarunājuši arhitektus un mums bija zināms, cik šis projekts mums maksās.

Ja gribam pastāvēt un turpināt piedāvāt drošu un pareizu aprūpi mūsu baltiešu un cittautiešu iemītniekiem, mums bija jāmainās. Visekonomiskākais skaits šādām aprūpes iestādēm pastāvēt, ir vajadzīgs būt vismaz 40 gultām/istabām. Mums pašlaik ir 32 istabas, tāpēc bija ļoti svarīgi dabūt atbalstu vēl 8 gultām. Tagad esam gatavi sākt būvēt 8 jaunas istabas un atjaunot esošas ēkas, kā arī atļauties papildus aprūpi mūsu iemītniekiem.

Dienvidaustrālijā ir 73 aprūpes iestādes, un dažas no tām ļoti lielas, un šoreiz viss kopā tika pieprasītas 2 574 jaunas gultas vietas. No visa skaita tikai 12 pieprasījumi saņēma Federālas valdības atbalstu, un mēs bijām viena no tām. Valdība ļoti rūpīgi skatās uz iesniegto pieprasījumu un īpaši skatās, kādas ir šīs iestādes vadības un darbinieku kvalifikācijas, lai pareizi rīkotos ar trausliem, veciem iemītniekiem.

AAC finanses ir stabilas, un mēs spējam turpināt sagādāt pareizu un atbilstošu aprūpi, sekojot valdības ieteikumus.

Amber Aged Care jau gadiem ir atzīta par labu un rūpīgu dokumentāciju, un, ka viņi seko visiem valdības norādījumiem, lai nodrošinātu drošību, veselību un labsajūtu saviem iemītniekiem. Ik pa trim gadiem valdības pārstāvji nāk apskatīt finanšu dokumentus, vadības procesu un iemītnieku aprūpi. Katru reizi esam visas prasības sekmīgi izpildījuši.

Amber Aged Care atšķiras no citām aprūpes iestādēm Dienvidaustrālijā ar to, ka mēs nodrošinām, ka baltiešu izcelsmes iemītniekiem un cittautiešiem ir pieejama kulturāli piemērotas aktivitātes, nodarbības un ēdiens, un, cik iespējams, uzturēt saites ar vietējo baltiešu sabiedrību Adelaidē. Piemēram, katru gadu tiek uzvilkts Igaunijas, Latvijas, Lietuvas karogs savas valsts neatkarības dienā.

Šādi sasniegumi nenotiek automātiski. Daudzu gadu liels darbs un pārliecība no darbiniekiem un padomes brīvprātīgajiem pārstāvjiem nodrošina, ka visi valdības noteikumi tiek pareizi izpildīti laicīgi un akurāti. Tas arī tiek atspoguļots caur savu darbu, vadot šo iestādi –menedžere Kimberlija Mosa (Kimberley Moss).

Atļaujas jaunām gultām un valdības piešķirtā nauda dos iespēju izpildīt mūsu lielo plānu, kurā arī ietilpst atjaunot esošās telpas, lai ērtāk un lietderīgāk varētu sagādāt piemērotu aprūpi. Atjaunos novecojušās mēbeles, piebūvēs 8 jaunas istabas lai radītu pilsētas ielu, kurā būs pieejams frizētava, kafejnīca, un iemītnieki varēs pavadīt laiku ar piederīgajiem kafejnīcā, kad viņi brauks ciemos, un kopā iedzert krūzi kafijas, tējas, vai pat glāzi alus no Igaunijas, Latvijas vai Lietuvas.

Amber Aged Care arī piedāvās dienas aprūpi tiem, kas vēl dzīvo savās mājās, lai ik pa laikam dotu iespēju savam aprūpētājam aizbraukt ciemos pie bērniem, kuri, iespējams, dzīvo ārpus Dienvidaustrālijas, uz dažām dienām. Kamēr viņi dzīvo šajā mājā, viņiem būs piegādāta pilna aprūpe, kā arī ēdiens un piedalīšanās dienas aktivitātēs (Respite Care). Viena no mūsu atsevišķām mājām, kur pašlaik dzīvo īrnieki, neatjaunos kontraktu ar viņiem, jo tā tiks pārtaisīta par atpūtas māju (Respite). Šeit ir samērā liela platība, un tagad pārtaisīsim par skaistu dārzu, kur varēs pastaigāt pa taciņu, apsēsties uz sola, pasmaržot ziedus un, ja vēlās, pastrādāt sakņu dobē.

Amber Aged Care pastāv jau 25 gadus. Pa šiem gadiem ir notikušas lielas maiņas, un vairs nevaram pastāvēt kā maza aprūpes vieta. Ja vēlamies turpināt piedāvāt aprūpi līdz mūža beigām, tad ir jāmaina esošie plāni un minimālais skaits, lai ekonomiski pastāvētu, ir vajadzīgas 40 istabas vai gultas. Taupīga un pareiza saimniekošana, labi menedžeri un ienākumi no ieguldījumiem un valdības nauda droši varam turpināt piedāvāt rūpīgu un attiecīgu aprūpi mūsu iemītniekiem.

Mums arī atsevišķi blakus ir 12 patstāvīgas mājas – Amberlie Estate. Mājas var nopirkt 1 vai 2 guļamistabu lielumā uz maza zemes gabala (bloka). Ja ir vajadzība, tad var lietot Amber Aged Care aprūpes piedāvājumus. Pašlaik visas mājas pilnas, bet ik pa laikam viena paliek tukša un ir pārdošanā.

Ja pazīstat kādu, kas vēlās informāciju, varat apskatīt tīmeklī amberagedcare.com.au un Facebook lapā. Menedžere Kimberlija Mosa ar mieru sarunāt laiku un personīgi parādīt un sīkāk izstāstīt par šo iestādi, kā arī par Amberlie Estate.

Amber Aged Care mērķis ir dot drošu, priecīgu vietu mūsu baltiešu veciem ļaudīm. Tālruņa numurs 08 8465 5500.

M. Puķīte
AAC Padomes locekle
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com