Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


2018. gada 3x3 Kanberā aicina

Būs vispusīga un aizraujoša programma

Laikraksts Latvietis Nr. 475, 2017. g. 8. sept.
Iveta Laine -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
3x3_Sarkans

No kreisās: Pauls Raudseps, Rasa Jansone un Rozīte Katrīna Spīča. FOTO Publicitātes foto.

Austrālijas latvieši var būt ļoti laimīgi, ka iespējas uzturēt latvietību ir ļoti vispusīgas. Mums ir savi Latviešu nami, savas skolas un bērnudārzi, organizācijas, kuru atbildībā ir ne tikai uzmanīt, lai visas latviskās un svarīgās svinamās dienas tiek atzīmētas, bet saistība ar Latviju veiksmīgi uzturēta un attīstīta, lai Austrālijas latviešiem ir iespēju robežās dota iespēja piedalīties Latvijas dzīvē.

Vēl turpinām organizēt Kultūras dienas un Jaunatnes dienas – šogad Jaunatnes dienas notiks Sidnejā gada beigās. Turpina pastāvēt arī vasaras latviskās dzīves uzturēšanas iespējas. Jauniešiem notiek Annas Ziedares Vasaras vidusskola un bērnu vasaras nometne Tērvetē. Katru vasaru notiek arī vienreizējs visas ģimenes saiets 3x3.

Nākamais 3x3 notiks pavisam netālu no Kanberas, Grīnhilā – Greenhills Conference Centre www.greenhillscentre.com. Tā organizētāja šogad ir melburniete Iveta Laine kopā ar palīdzēm – sidnejietēm Ievu Lapiņu, Valdu Teiloru (Taylor), Baibu Haringtonu un Sandru Dragūnu. Visas esam brīvprātīgās darbinieces, un katra darām, ko varam, bet, saliekot spēkus kopā, esam jau paveikušas daudz – ir atrasta skaista vieta, noorganizēti galvenie viesi no Latvijas, pastā iesviestas vēstules organizācijām ar lūgumu sniegt atbalstu, cik nu ir iespējam, tā cerot noorganizēt neaizmirstamu 3x3 saietu.

Pašreiz cītīgi strādājam pie vispusīgas un aizraujošas programmas, jo saprotam, ka laiks, ko pavadām 3x3 saietā ir katra brīvais laiks un tam ir jābūt vērtīgu, latvisku izdarību piepildītam, lai visi varam atgriezties ikdienas dzīvē mazliet vairāk iedvesmoti un darba spēka pilni.

Esam paredzējuši jau tradicionālās 3x3 ievirzes – Politisko un vēstures ievirzi un Latviešu tautas mūzikas ievirzi. Esam ļoti priecīgi, ka Politisko un vēstures ievirzi kopā ar Uldi Ozoliņu vadīs Latvijā augsti respektēts žurnālists Pauls Raudseps. Latviešu tautas mūzikas ievirzi vadīs folkloristes Rasa Jansone un Rozīte Katrīna Spīča. Abas ir jaunas, iedvesmas un spēka pilnas meitenes un no sirds mīl un ciena Latviešu kultūru. Viņu vadībā notiks arī Iepazīšanās vakars, Danču vakari, Niedru stabulīšu veidošana, masku gatavošana un leļļu teātris bērniem.

Esam paredzējuši praktiskas un dažādas roku darbu nodarbības gan puišiem, gan meitām, gan visai ģimenei. Veidosim putniņu barotavas vai būrīšus, adīsim un tamborēsim, strādājam arī pie tā, lai varētu piedāvāt citus mākslas veidus mūsu puduros. Ceram arī noorganizēt kora dziesmu dziedāšanas ievirzi, jo Sidnejas Jaunatnes dienās piedalīsies koris no Latvijas Maska un divas tā dalībnieces piedalīsies arī mūsu 3x3 saietā.

Noteikti daudz spriedīsim par aktuāliem jautājumiem Latvijā un pasaulē, dziedāsim, spēlēsim instrumentus, neaizmirstiet tos paņemt līdzi, dejosim, ēdīsim, staigāsim, jo apkārtnē ir daudz taku un veidosim; galvenais, latviski pavadīsim dienas un jautri pavadīsim vakarus – redzēsim, vai mums būs jauni zolītes spēles talanti.

Tuvāka informācija gan par viesiem no Latvijas, gan ievirzēm un puduriem sekos, bet tagad jau aicinām plānot braukšanu uz Greenhillu no 2. – 8. janvārim – vienreizēju latviskas atpūtas un iedvesmas gūšanas iespēju. Ja jums ir kādi jautājumi vai ieteikumi, lūdzam rakstīt uz iveta_lainis@hotmail.com.

Saprotam, ka visiem nav iespēja piedalīties pilnu laiku saietā, tāpēc aicinām piedalīties vienu dienu, dažas dienas vai tikai noklausīties kādu referātu un uzēst pusdienas. Viesi no Latvijas būs mērojuši tālu ceļu, un vienmēr ir interesanti paklausīties, kas jauns dzimtajā zemē. Referātu saraksts tiek sastādīts un parādīsies vienā no nākamajiem rakstiem.

Iveta Laine
3x3 vadītāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com