Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Rudens darbi dārzos turpinās

Miķeļdienas gadatirgi

Laikraksts Latvietis Nr. 478, 2017. g. 30. sept.
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Bulduru Dārzkopības vidusskolas teritorijā jau 13. reizi notika „Stādu parāde“. FOTO Aina Gailīte.

Bulduru Dārzkopības vidusskolas teritorijā jau 13. reizi notika „Stādu parāde“. FOTO Aina Gailīte.

Miķeļdienas Gadatirgus; priekšplānā Jura Krompāna keramikas darbi. FOTO Aina Gailīte.

Miķeļdienas Gadatirgus. FOTO Aina Gailīte.

Miķeļdienas Gadatirgus. FOTO Aina Gailīte.

Rudens Latvijā ir atnācis gaužām savāds – ar lietavām un plūdiem Latgalē, kur apslīka labība un kartupeļi un izskalots ne viens vien lielceļš, toties visus priecē baraviku laiks mežos.

Septembrī tradicionāli visur ap Miķeļiem notiek gadatirgi. Sestdien, 23. septembrī, tā ātri izgāju cauri diviem krāšņiem tirgus plačiem. Jūrmalā, Bulduru Dārzkopības vidusskolas teritorijā jau 13. reizi notika Stādu parāde, t.i., tiek tirgoti tikai Latvijā audzēti stādi, un līdz ar to ir tāda kārtīga garantija, ka stādiņš ieaugs, pārziemos un nesīs augļus. Nav slikti tādā pasākumā redzēt 100 Latvijas stādu audzētavu produkciju, no smalkām puķēm līdz sarkanlapu ozoliem, un ja kāds ir pacietīgs, tad visu var darīt pats no ozolzīles. (Stacijā, gaidot vilcienu, redzēju, kā viena ģimene apsprieda ozola izaugšanu no zīles jakas krūšu kabatā, tik opis nosūkstījās, ka necik lielu jau to ozoliņu savām acīm neredzēs.)

Pircēji ir visi, kam pieder savs stūrītis zemes, kurš sen jau ir maksimāli apstādīts, bet vienalga – vēl visas vēlmes nav piepildītas. Ļaudis nāk un iet pa vairākiem lāgiem; sapērkas, aiznes maisus uz auto un nāk atkal. Bez stādiem tirgo arī šo to ēdamu: ogas, ābolus, vīnu, skābētus kāpostus... un dārza tehniku. Saule, zila debess, puķu dobes un izklaides mūzika, viss labi organizēts.

Tālāk dodos uz Rīgu, uz Miķeļdienas gadatirgu Doma laukumā, arī jau tradicionālu pasākumu. Kā vienmēr, oriģināli noformēta skatuve, rudens veltes nav žēlotas. Izmetu riņķi apkārt vispārējam iespaidam. Daudz gardu ēdamo, bet cenas arī labas. Mani priecēja rakstīta informācija par lauku rupjmaizi bez rauga, tik ar ieraugu ceptu. Maize ļoti dažāda, izskatās, ka pēc principa – labs labu nemaitā. Arī šoreiz pirku tikai smiltsērkšķu sulu (nepasterizētu) un kaņepju sviestu; ilgi meklēju, bet atradu. Ļoti smaržīgas jau bija teltis ar gaļas kūpinājumiem!

Nogāju gar ābolu rindu: ak, tās cenas vienādas ar Itālijas dārgākajiem āboliem spicākajā lielveikalā! Daudz ķirbju – lielu, mazu, sagrieztu un vietām pārcentīgi izdekorētu. Medus, – pat nepiegāju paskatīties cenu... Ak, jā, vēl es nopirku gabalu ābolu plātsmaizes. Nu ļoti jau garda izskatījās un tāda arī tā bija. To mēs notiesājām kopā ar keramiķi, kura cakainās vāzītes un svečturi priecē mani mājās. Pinumi, koka izstrādājumi, adījumi, lina un vilnas audumi, sveces, ziepes un rotas un vēl un vēl...

Daudzi tirgotāji veikli loka mēli svešvalodās, jo daudz pircēju ir ārzemnieki; tūristi ļoti aizrautīgi staigā pa Doma laukumu. Gods kam gods, daudzviet vāzēs bija miķelīši!

Tad jau nākamā pastaiga būs pa Ziemassvētku tirdziņu.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com