Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


DV Adelaidē svin 66 gadus

Daži pārīši pat uzgrieza valsi

Laikraksts Latvietis Nr. 493, 2018. g. 9. febr.
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

DV Adelaide 66 gadu svinības. FOTO Agris Ezeriņš.

DV Adelaide 66 gadu svinības. FOTO Agris Ezeriņš.

Imants Kronītis un Gunta Rudzīte. FOTO Agris Ezeriņš.

DV

Daugavas Vanagi

Ar 66. dibināšanas dienas svinībām sestdien, 3. februārī, DV Adelaides nodaļa atsāka savu darbību pēc garā vasaras pārtraukuma. Kā jau parasts, Vanadzes bija uzklājušas acis un vēderu iepriecinošu auksto galdu, un svinības sākās ar pusdienām. Paldies arī tiem apmeklētājiem, kas bija ievērojuši lūgumu, atnest kādu groziņu galda kuplināšanai. Kā jau svinību gadījumā, netrūka arī šampanietis un kliņģeris un dziesma Nevis slinkojot un pūstot. Nodaļas priekšniecei pasniedza rozes, un ar to oficiālā daļa bija galā.

Pie kafijas un kūkām mūsu vienvīra orķestris Imants Kronītis apjozās ar savu akordeonu un uzrāva pāris pazīstamas dziesmiņas, Zilo lakatiņu un Dažu skaistu ziedu, ko publika lustīgi dziedāja līdz. Daži pārīši, kājas palocīdami, pat uzgrieza valsi. Sen tas nebija redzēts mūsu namā! Vajadzētu redzēt biežāk, lai gan diemžēl, gadu gaitu nevar ne piemānīt, ne apturēt, un visiem jāpadodas kaitei, ko sauc par vecumu, ar tā kaitēm un vainām. Šinī gadā ir bijis jāatvadās no viena mūsu nodaļas dibinātāja Artūra Berķa, kurš mums tik ļoti pietrūkst gan gaišā smaida, gan darbīgo roku dēļ. Viens dibinātājs, Juris Dancis, vēl palicis un uzticīgi nāk katru sestdienu uz namu.

Pēc sešdesmit sešiem gadiem, ...ak retākas rindas ik gadus mums tiek... un tādēļ jāmēģina sameklēt jaunus biedrus. Viena iespēja radās šinī pašā sestdienā, kad Latvijas goda konsuls Dienvidaustrālijā Valdis Tomanis izdalīja Latvijas pases tiem, kas vēlas atzīt savu senču tautību, un aicināja organizācijas sevi iepazīstināt. Šiem jaunlatviešiem tika izdalīta apsveikumu lapiņa, ar informāciju par Vanagiem. Varbūt tiešām kāds ieinteresējās un atnāk. Mums kā organizācijai jāmaina mūsu pieeja un jāpadara sevi pievilcīgu citai publikai.

Svinības turpinājās vēl līdz vēlai pēcpusdienai, jo dažiem ir grūti šķirties, ja jau reiz ir sākuši svinēt. Gaidīsim visus pēc gada uz 67. dibināšanas dienu.

Gunta R.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com