Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sapņu dārzs – Rīgas Latviešu biedrība svin 150

Rīgas svētki 2018 Vērmanes dārzā

Laikraksts Latvietis Nr. 512, 2018. g. 8. aug.
Stella Līpīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
RigasLatviesuBiedriba

Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas Latviešu biedrības nams.

Rīgas Latviešu biedrība (RLB) savā 150. jubilejas gadā no 17. līdz 19. augustam aicina uz Rīgas Svētkiem 2018Vērmanes dārzā un Rīgas Latviešu biedrības namā! Svētkos tiks atdzīvinātas tuvākas un tālākas Rīgas Latviešu biedrības vēstures lappuses, ļaujot svētku apmeklētājiem iejusties biedrības dibināšanas laika – 19. un 20. gadsimta mijas atmosfērā.

Rīgas svētku laikā Vērmanes dārzs pārtaps interaktīvā brīvdabas izrādē Sapņu dārzs – Rīgas Latviešu biedrībai 150, kļūstot par vietu, kur Rīgas svētku dienās 21. gs. satiekas ar 19. un 20. gs. Te satiksies sapņi – mūsu priekšteču pirms 150 gadiem izsapņoti sapņi par pirmo latviešu nacionālo organizāciju – Rīgas Latviešu biedrību, kuru iemiesojums esam mēs – 21. gs. cilvēki, turpinot pirms vairāk nekā gadsimta iesāktos darbus. Te, kā iespējams tikai sapnī, šodienas rīdzinieki satiks savus pirms 100 un 150 gadiem dzīvojošus priekštečus, lai kopīgi svinētu Rīgas Latviešu biedrības un Rīgas svētkus.

17. augustā – piektdienas vakarā, notiks svētku atklāšana uz Lielās Vērmanes dārza skatuves kā svētku pārsteigums būs Rīgas Latviešu biedrības Jubilejas kamerorķestris simfoniskās mūzikas koncertā Laikmets un Mūzika.

18. un 19. augustā Vērmanes dārzā 10 svētku laukumos atdzīvosies Rīgas Latviešu biedrības pirmssākumu noskaņa, savijoties ar biedrības šodienas darbību un personībām. Svētku viesi varēs sastapt biedrības runasvīrus, klausīties dzejas lasījumus un koncertus, piedalīties mākslinieku darbnīcās, iejusties Rīgas Latviešu biedrības saviesīgo vakaru atmosfērā, kopā ar danču vadoni sekot vēsturiskajiem RLB Balles un danču likumiem, vērot modes skati, teātra ainas, apskatīt izstādi un kopā ar bērniem darboties Bērnu laukuma izzinošās un radošās norisēs. Noskaņā palīdzēs iejusties parkā izvietotajos ekrānos redzamie kino kadri ar 20. gs. sākuma Rīgas vēstures mirkļiem. Parkā, līdztekus RLB programmai, darbosies svētku partneru rīkotie pasākumi – Grāmatu iela, ko veido Latvijas Grāmatizdevēju asociācija un Maizes iela, ko veido Latvijas Maiznieku biedrība.

Savukārt Vērmanes dārza estrādē ar koncertprogrammām priecēs labākie Rīgas Latviešu biedrības tautas mākslas kolektīvi un komisijas, kā arī RLB sadarbības partneri.

18. un 19. augustā Rīgas Latviešu biedrības nams Merķeļa ielā 13 būs atvērts un apmeklētājiem tiks piedāvātas īpaši organizētas ekskursijas. Uz tikšanos Rīgas Latviešu biedrības 150. jubilejas svinībās Rīgas svētkos!

Vairāk par Rīgas Svētku programmu varat uzzināt www.rlb.lv un www.rigassvetki.lv.

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas dome, sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un nodibinājumu Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs. Svētkus Vērmanes dārzā organizē Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar SIA Kants Komunikācijas, SIA Eiropas Skaņa, SIA Video Centrs, Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju un Latvijas Maiznieku biedrību.

Sakām paldies par sadarbību: Latvijas Universitātei un Latvijas Universitātes Akadēmiskajai bibliotēkai, Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvam, Rakstniecības un mūzikas muzejam, Latvijas Mākslas akadēmijai, Jāzepa Vītola Latvija Mūzikas akadēmijai un tās opermūzikas studijai Figaro, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un NBS Štāba orķestrim, LR Zemessardzes jauktajam korim Stars, Latvijas Biškopības biedrībai, Latvijas Dabas fondam, SIA Vinnis, Piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības Straupe, Latvijas Nacionālajai operai un baletam, Latvijas Nacionālajam teātrim, Dailes teātrim, Retrofoto, J. Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolai un tās kamerorķestrim Armoniko, Latvijas Profesionālā Baleta asociācijai un biedrībai Dejas varavīksne, vokālajām grupām Putni, Cantemus un Krētas freskas, Ādamsonu – Šķepastu ģimenes kvartetam Dēvasti, flamenko deju klubam Duende, biedrībai Knīpām un Knauķiem, SIA Riga Catering Service un visiem, kas piedalās šī notikuma veidošanā!

Stella LīpīteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com